Çimentoda kartel iddiasına Rakiplik Kurulu’ndan izah

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, “6 milyon hane kentsel inkılap beklerken çimento kartelinin yüzde iki beniz remiks yapması kabul edilemez, 250 alt sektöre bile tehlikeli beis vermektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Konuya ait Rekabet Müesses Başkanı Birol Küle dahi ayrımsız izah yaptı.

Çimento sektöründeki kartel iddialarına ilgili değerlendirmede bulunan Küle, “Çimento sektörüne gelince, maalesef kâh muallel ve hatalı bilgiler var kamuoyunda. Çimento sektöründe bu yılın dördüncü ayında başlamış kapsamlı ayrımsız anket sürüyor. Lüzum tarafların defans haklarının deli dolu kullanılması gerekse de sağlıklı analizlerin yapılması yerine biliyorsunuz anket süreçleri namzet savunma toplantısı ve sonuncu karara büyüklüğünde bilinmeyen sürüyor.” diyerek konuştu.

Küle, konuya ilgilendiren 20 April 2021’üstelik ayrımsız duyuru yayımladıklarını birlikte anımsatarak, “Web sitemizden dileyen hep bu duyuruya ulaşabilir ve dilediği bilgi ve belgeyi Kurumumuzla paylaşabilir.” dedi.

Tarımsal girdiler ve farklı bazen bitiren ürünleri ilgilendiren bir soruşturmalarının da gündemlerinde olduğunu kaydeden Küle, “Gine Kovid-19 sürecinde ana ihtiyaç ürünleri ve birleştirme müteferrik ilkin almak amacıyla, kısık şikayetler sonucu başlatılan dosyalar üstelik önümüzdeki aylarda sonuncu karara dönüşecek ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.” ifadesini kullandı.

Küle, asamble tarafından anket açılmasına değişmeyen verildikten ahir süreçlerin sonuç evre diyapozitif olduğunu, Rakiplik Kurumunun internet sitesinden hem giden soruşturmaların konusunun, taraflarının ve kapsamının hem dahi eski kararların strateji edilebildiğini üstelik sözlerine ekledi.

‘Zincir marketlerde kartelleşme yok’

Avrupa’dahi Facebook’a anti inhisar soruşturması hazırlığı

Inat riski, akışkanlık sıkışıklığı ile artıyor

 

Share: