Çin’de ikinci bir eş üzere kabul etmek için yıpranmamış tıpkısı çocuk ayırmak gerekebilir

2016’üstelik tek yavru politikasını ayrılma fail dünyanın sunu neşeli ülkesi Çin, demin dahi düşen zat artım oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, veladet oranını ve gayrimenkul piyasasını tezyit etmek amacıyla iyelik kurallarını gevşetiyor.

Çin, camit taşınmazlar piyasasını ve düşen tevellüt oranını tezyit etmek amacıyla üç çocuklu ailelerin ikinci tıpkı aile satın almalarına izin veriyor.

Times’ın haberine bakarak, çoğu ailenin tek benzeri daireye eş olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve kullanılmamış evler satışa çıktığında üç yahut daha fazla çocuğu olan hanelere öncelik verileceğini söyledi.

İsmini yöneltmek istemeyen kaynaklar, politikanın “değişik Çin şehirleri marifetiyle taklit edilmeye ayar” olduğunu ve bunun mevki genelinde uygulanabileceğinin ayrımsız işareti olduğunu söyledi.

Eskimemiş eş satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın önce çeyreğinde 2021’e nazaran kısaca üçte tıpkısı oranında düştü. Ülkenin yeryüzü şişman 100 şehrinde dahi ev fiyatlarındaki nema azaldı yahut aksine döndü.

Şehrin reformları, Pekin’mağara sabık yıl temel gösteren demografik akse karşısında uygulamaya koyduğu üç bala politikasıyla da düzenli. Aileleri ayrımsız veya iki çocukla sınırlayan on yıldan çok bir sürenin ardından, iktidardaki Kızılca Fırka şimdi süratle yaşlanan bir cemiyet ve bu sene azalması muhtemel ayrımsız nüfusla yüz yüze.

Çin’birlikte sosyal medya yasağı: Dallar canlı yayın yapamayacak!

 

Japonya’bile yavru nüfusu giderek azalıyor

 

Share: