Çin’den kalan bölük fiyatlarına engelleme!

Efdal basamak fiyatları ile uğraş için merkezi arazi satışlarını askıya düz Çin’in bu hamlesi 1,3 trilyon dolardan fazlaya mâl gibi.

Yapılan duyurulara bakarak Qingdao, Tianjin, Shenzhen ve Huizhou gibi şehirlerde merkezi arazi satışlarını askıya alındı. Sonuç kendisine hususi anamal fonlarının taşınmazlar yatırımı yarmak için servet toplamasını durduran Çinli düzenleyiciler merkezi arazi satışlarını de askıya aldı.

Bloomberg’e konuşan Şanghay merkezli E-house Çin Araştırma ve Ihya Enstitüsü araştırma direktörü Yan Yuejin, “Hükümet, tıpkı eş satın alma kurallarında yaptığı gibi, arazi piyasasındaki boşlukları kapatıyor” dedi.

1,3 TRİLYON KAZANMIŞLARDI

Geçtiğimiz sene evcil yönetimler, arazi satışlarından 1,3 trilyon dolardan fazla dirimlik sağlamıştı. Bu adım, Çin’mağara efdal basamak fiyatları ile mücadele uğruna ağırbaşlı tıpkısı gelirden vazgeçmesi gerektiği anlamına ati.

1995 yılında ekonominin yüzdelik 5’ini oluşturan gayrimenkul sektörünün zaman ekonomideki payı yüzde 13’ü bulmuş durumda. Bu nedenle yurt fiyatlarını soğutmaya müteharrik Çin hükümetinin oldukça dikkatli davranması gerekiyor.

Nomura Holdings analisti Stella Guo üstelik, “Hükümet politikasının amacı, piyasa katılımcılarının eklenmiş fayda elde etmesine izin yöneltmek yerine yerey ve göz fiyatlarını istikrara dolamak” dedi.

“EKONOMİYİ CANLANDIRMAK İÇİN EMLAK SEKTÖRÜNÜ KULLANMAKTAN KAÇINACAĞIZ”

Çin Başbakan Yardımcısı Han Zheng de, hükümetin ekonomiyi harlatmak üzere güdük vadeli tıpkı açkı adına gayrimenkul sektörünü kullanmaktan kaçınacağını söyledi.

Çin, kalan göz fiyatlarının önüne boşamak üzere Orak Ayı kocaoğlan başında hızlı ev fiyat artışlarının yaşandığı şehirlerde valilerin hane satışlarından mesul tutulacağını açıklamıştı.

Bu sırada, Çin’mağara ev fiyatlarının yükselmesini geciktirmek üzere aldığı önlemler etkisini göstermeye başladı.

Ulusal İstatistik Bürosu’nun Pazartesi günü açıkladığı verilere bakarak göre, büyük şehirlerde ev fiyatları Orak Ayı ayında altı ayın genişlik bağan artışı gerçekleşti. Ev satışları Temmuz’da ayrımsız önceki ayak tabanı göre yüzde 0.3 arttı. Sözcü

İki konuttan biri depreme alın sigortalı

 

değersiz yılda ağyar Türkiye’da 128 bin hane satın aldı

 

Temmuz’de göz satışlarında nısıf yarıya düşüş!

 

Share: