Çin’in Rusya’dan ithalatında rekor

Uzmanların yavaşlama beklentisine karşın Çin’in ihracatı beklentilerin üzerinde büyüyor. Ülkenin temmuz ayındaki ihracatı yüzde 17,9 oranında bire bir tırmanışına tanık oldu, ithalattaki artım ise yüzdelik 2,3 kendisine gerçekleşti.

beraber Çin’in Rusya ile ticareti yüzdelik 37,1 terfian yabansı tıpkısı evolüsyon gösterdi. Çin’mağara, Ukrayna ile ortamında bulunduğu savaş ortamından belde uluslararası ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya olan Rusya’dan yaptığı ithalat yüzde 49,3 oranında sıçradı, ihracatı ise yüzdelik 22,2 oranında arttı.

Mavera yandan Çin’in Avrupa Birliği ile dış ticaretinde de ithalat gerilerken dış satım artıyor. Çin, Avrupa Birliği’hangi yüzdelik 23,2 oranında küsurat ihracat yaparken, bu bölgeden ithalatı yüzdelik 7,4 oranında geriledi.

Pinpoint Asset Management (Portföy yönetimi) Başekonomisti Zhang Zhiwei, Bloomberg Vukuf Ajansı’na verdiği demeçte Çin’in ihracat artışının tansık benzeri pozitif evolüsyon gösterdiğini belirtti. Uzmanlara bakarak Çin’in tüvana ihracat yükselişi, çöz talebin algın kaldığı kavi ayrımsız yılda mevki ekonomisine çok kırıcı katkı yapıyor. Ayrıca faziletkâr dış satım artışı hem Çin parasını güçlendiriyor hem de sermaye çıkışını önlüyor.

Çin’den Pakistan’a 2 bilyon dolar itimat

 

Çin’in hizmet ticareti 426 bilyon dolara ulaştı

 

Gündüz Feneri Birliğinden Çin’e destek açıklamaları

 

Dünya ekonomisi için iri coşkunluk

 

Çin’de sanayi şirketlerine erke önlemi

 

Share: