Çin’üstelik bir yurt şirketi daha vade uzatımı istedi

Guangzhou R&F Properties Co., 13 Ocak’ta vadesi dolacak 725 milyon dolar tutarındaki dolar cinsi tahvilinin yatırımcılarından vadeyi şeş kamer uzatmalarını istedi ve tahvillerin aynı kısmını tenzilatlı fiyattan ferasetsiz almayı teklif etti.

Iştirak, bu tekliflerinin bindi görmemesi yerinde, tahvilin izansız ödemesini cümle olarak namına getiremeyeceğini kaydetti. Bu selen, Shimao Group Holdings Ltd.’nin dolar cinsi tahvillerinin, şirketin tıpkısı biriminin işletme faaliyetlerinin normal olduğu yolunda garanti vermesine rağmen baştan tekmil zamanların bildirme düşük seviyesine indiği sırada geldi.

Çin’mağara büyümesi Son Teşrin ayında, yurt piyasasındaki düşüşün kötüleşmesi ve Kovid kaynaklı aksaklıkların dünyanın ikinci yeryüzü büyük ekonomisi üzerinde yük oluşturması ile birlikte yavaşladı. Bu haber, emlak sektöründeki sorunların arttığı tıpkısı ortamda, Çin hükümetinin ekonomiye muvazene kazandırma çabaları sırasında yüz yüze bulunduğu zorluğun boyutunun altını çiziyor.

Bloomberg Intelligence’fecir Andrew Chan, hazırladığı raporda, Shimao’dan kaynaklanan korkuların nihayetinde Çin’i sektörü çevirmek amacıyla hamle atmaya zorlayabileceğini kaydetti.(Bloomberght)

Çin ekonomisine yurt ve pandemi darbesi

 

Çin’den ABD’ye adisyon sorma çağrısı

 

Çin, piyasalara 500 bilyon yuan verdi

 

Share: