Çip krizine çözüm buldu!

GM’nin “Factoy Zero” diye niteleyerek adlandırdığı ve Michigan’üstelik kâin fabrikayı Çarşamba haset ziyaret edecek olan Biden’a GM CEO’su Mary Barra bile haremlik edecek.

Biden’ın Kongre’nin onayını muntazır 1,75 trilyon dolar büyüklüğündeki toplumsal masraf ve abuhava değişikliği paketinde elektrikli vesait için 12 bin 500 dolara varan vergi indirimi içeriyor. Bu 12 bin 500 doların süresince sendikalı işçiler yoluyla üretilmiş elektrikli vesait üzere 4500 dolar motivasyon, tekrar ABD’birlikte üretilmiş elektrikli açkı bataryaları amacıyla 500 dolar destek dahi yeralıyor. 10 almanak süreçte verilecek bu vergi desteklerinin toplanmış maliyeti 9,6 milyar dolar yerine hesahlanıyor.

Bunun birlikte, çarkıt fabrikalarını elektrikli dil ve onların parçalarının üretiminin yapıldığı fabrikalara dönüştürecek otomotiv şirketlerine 3,5 milyar dolar bindi üstelik verilecek.

Demokrat Senatör Joe Manchin ise, ABD’dahi sendikalı işçiler marifetiyle üretilecek elektrikli araçlara 4500 dolar idrak teşviği sağlanmsına karşı.

ABD’dahi soruşturma: Biden’a olan el desteği geriledi

 

Türkiye’den motorlu ve elektrikli açkı üretimine 2,91 milyar dolar yatırım

 

Suudi Arabistan hidrojen ihraç etmeyi ve elektrikli araba üretmeyi planlıyor

 

Share: