Çocuklarının gözü önünde eşini öldüren gaddar koca ilk kez bilge karşısına çıktı

Çocuklarının gözü uğrunda eşini öldüren kıyacı insan ilk kez bilgili karşısına bundan sonra

ISPARTA Isparta’da iki çocuğunun gözü önünde eşini öldüren sanık bilge karşısına çıktı. Maznun “seçme kastım yoktu. Ezbere vuruldu” dedi.

Görüngü, 2 teşrinievvel 2022 tarihinde Isparta merkeze mecbur Büyükgökçeli köyünde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, evli ve iki çocuk sahibi çift 13 ve 15 yaşındaki çocuklarıyla gelişigüzel köyde bulunan ağıla çıktı. Güdük süre içerisinde çift arasında elan tanınmayan aynı nedenle ağız dalaşı bundan sonra. Sezer Işık çocuklarının gözü uğrunda eşi Yadigar Işık’ısilahla vurdu. Olayın ardından Sezer Işık fenomen yerinden kaçarak uzaklaşırken, annelerini yerde gören ayrıntılar durumu 112 Ivedili Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne olay yerine sağlık ekipleri ve cingöz görüngü yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Esenlik ekiplerinin müdahalesinin ardından Yadigar I. Isparta Kent Hastanesi’hangi kaldırılarak yapılan cümle müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Uyanık ekiplerinin geniş yetenekli çalışması sonucu Sezer Işık Isparta Eğirdir yolu Okuyanlar mevkiinde yakalanarak gözaltına alındı. Işık, ifadesinin peşi sıra sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Sezer Işık karşı, mülk boyu mahbes cezası istemiyle açılan davanın evvel duruşması Isparta 1’inci Sakil Ukubet Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya mevkuf maznun Sezer Işık, tarafların avukatları hazır bulundu.

“Bilmeden vuruldu”

Murafaa savunmasına namına küçümseme hakkı verilen Sezer Işık 15 yıllık evli olduklarını ve kimi zaman familya içerisinde yaşanabilen haddinden fazla keskin olmayan tartışmaların yaşandığını dile getirerek ” ben dağa traktörle akarsu tankı çıkaracaktım. Eşim ve oğlum Yüce Işık benden geçmiş motosikletle önden çıktılar. Nöbet üstünde eşim ve 8 yıldır yağı olduğum M.M ile yüz yüze geldiklerini gördüm. Beni görünce acilen cereyan ettiler ve çadıra çıktılar. Eşimin defa kenarında çocukla birlikte durup konuştuklarını görmem konusunda başladı tartışmamız. Ağıla geldiğimizde eşime ‘Sen benim küs olduğum adamla hangi konuşuyordun’ diye sordum aynı şey konuşmadık dedi. Oğluma sordum bir madde konuşmadık dedi. Eşim “sen hangi emretmek istiyorsun” deyip üzerime yürüdü. Belimde silah vardı silahı çıkarmamla birlikte silaha yapıştı. Eşim bu sefer ‘Beni mi vuracaksın? Sen vuramazsın ver ben vurayım kendimi’ deyip silahı namlusundan tuttu ve tabancadan şarjör düştü. Şarjörü yine namına taktım ve sonradan silah bir anda patladı. Eşimin elinin kanadığını gördüm. Elinden yaralandığını düşündüm. herhangi bir kastım yoktu, ezbere vuruldu. Çocuklarım bağırmaya başlayıp üzerime yürüdüler dayanamadım. Ben kendilerine ambulans çağırmalarını, köye bilgelik vermelerini söyleyip fenomen yerinden ayrıldım. Benim köyde kimsem namevcut, eşimin akrabaları neşeli, bu yüzden bana uymazlık verebilirler diyerek gittim. Elan sonra jandarmaya teslim oldum. Eşimin durumunu onlara sorarak öğrendim. Düşünülerek mıhlamak istesem bunu çocuklarımın beraberinde yapmazdım” dedi.

Murafaa heyeti tabancanın adli emanetten getirilerek ve itimat tertibatının kolaylıkla açılıp açılmadığının arama edilmesini istedi. Getirilen tabancayı komutan evvel kendisi inceledi peşi sıra sanık ve müşteki avukatlarına inceletti. Güvenlik tertibatının görgüsüz açılmadığı belirlenerek, tutanağa geçirildi. Duruşma heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve olayın tanığı 13 ile 15 yaşlarındaki 2 çocuğun ahir celseye getirilmelerine karar verip duruşmayı 9 Mart tarihine erteledi.

Share: