Çokluk Yılmaz’dan 2 milyon 940 bin liralık NFT satışı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Kripto paralarla modern sanatı birleştiren NFT’ler serencam dönemde blockchain teknolojilerinin yayılmasında şanlı aynı alengir oynuyor. Görüşme eserlerinin ya da bayağı bire bir fotoğrafın eşsiz benzeri kodunu telif bihakkın alay malay mübayaa imkanı sağlayan NFT’ler sanata düşkünlüğü ile bildik varlıklı ailelerin dahi dikkatini çekiyor. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, kendisi da bir NFT sahibi olan Financial Times Yazarı Stephen Foley saklı yazı dünyasının gelişime açıkça olduğunu kanıtladığını belirtiyor. İşte Foley’in o yazısı:

On sene boyunca saklı yazı para çılgınlığını kenardan izledikten sonraları, dinsiz şüpheciler birlikte önce dijital varlıklarını satın alıyor.

Bu, sayısal para birimlerini erinç sınıfı yerine tanıtan, teknolojik ve mali tıpkısı devrimi müjdeleyen öncüler üzere ayrımsız aklanma zamanı mı? Yoksa ayyarlık döngüsünün ateşi sönmeden önce serencam çılgınlık anlarına ulaştığının benzeri işareti mi? Bari bilebilseydim. Zira ego birlikte o şüphecilerden birisiyim ve şu anda maada-misli jetonum evet bile sair ismiyle NFT’im var.

Eylül ayında yayınlanan Citi Private Bank’ın karı envestisman ofisleriyle yapılan almanak anketi, yüzdelik 23’lük bir kısmın şu anda portföylerinde saklı yazı varlıkları olduğunu ve yüzde 25’inin üstelik bu varlıkları edinmeyi düşündüğünü ortaya kondu. Rapora sınırlanmış benzeri Citi forumuna katılan ev yatırım şirketi yöneticilerinin yarısı, önümüzdeki sene saklı yazı paraya yatırımlarını artırmayı beklediklerini söyledi. Alelumum başkalarının paralarını yönetmen muhafazakar yöneticiler için bu rakamlar berenarı büyük. Dijital varlıklara olan arzu önce kendisine ötede düşünen kesimden (sorulmayan sorulara ağdalanmış cevaplar veren kripto ütopyacıları) birkaç düşünen kesime (car zor alacak ettikleri ticaretten çabuk mal kazanmaya müteharrik güruh takipçileri) ve yer sonunda üstelik umumi yatırım algısıyla alay malay düşünen kesime da yayıldı.

Bunun sebep olduğuna dair benzeri teorim var. Varlıklı bireylerin ve danışmanlarının bildiği bire bir husus varsa o dahi sanattır ve bu yıl saklı yazı para ve konferans dünyaları NFT’ler yardımıyla karşılaştı.

Bu NFT’ler, bire bir resmi yahut basket maçından bire bir klibi, tıpkısı tweet’i veya William Shatner’ın (Kanadalı aktör) fotoğrafını piyes fail harf parçalarıdır. Kripto mal birimi veya saklı yazı paraya dönüştürülen anadan görme fonlarla satın alınabilirler. Mülkiyet, blockchain adı sunulan ayrımsız dijital deftere kaydedilir ve bu blockchain’in kripto mülk birimi kullanılarak alıntı edilir.

Blockchain teknolojisinin yararlarını çürütmek alelumum haddinden fazla kolaydır. Sayısal varlıkların sahipliğini kaydetmenin ve aktarmanın yolları halihazırda bulunuyor (vezneci hesabınızdaki para üzere) ve blockchain’mağara eş olmadığı bu sistemde güveni sağlamak için beledi tıpkısı yasal enfrastrüktür bulunuyor. Farklı aynı yönteme ihtiyacımız var mı, bibi bilmiyorum. Fakat blockchain amacıyla yararlanma örneklerinin ağız ağıza kuramsal olduğunu ifade etmek imdi savunulabilir tıpkısı şey değil.

Bir NFT’ye topluluk olmamın nedeni, aynı sanatkâr/geliştirici arkadaşımın onları üretiyor olmasıdır. Bu çabucak işinden mal kazanmanın bire bir yolu olarak değil, bir ant nazirsiz bire bir yöntemdir. Jetonun içine gömülü harf satıldığında, tek sanatçının fiziksel dünyada ısrar edemeyeceği bire bir özdek olan ayrımsız telif hakkını garanti ölçü. Bu tıpkı kullanma alanıdır.

Yani şimdi Tezos blok zincirinde bire bir zerre olan ve üretken sanatı baziçe eden tıpkısı jetonun cazibedar sahibiyim: Zevalsiz tıpkısı döngüde çözülen, dönen ve reform yapan tıpkı altıgen ‘gif’i. İsterseniz bu gif’i indirebilirsiniz. Amma jetonu olan yegâne dirilik benim.

Burada neyim olduğuna dayalı tek yanılsamam namevcut. Neler olacağını kullanmak istiyorum. Ayrımsız NFT’ye gelecekte hangi olacağı, sanatçının çalışmalarının gelecekte mehabetli sayılıp sayılmadığı dışında, misilsiz benzeri token sahibi olmanın, gif’i kopyalamaktan yahut tıpkı genel ağ sayfasında izlemekten farklı ve faik olduğunun umumi çerçevede akseptans edilip edilmeyeceğine bağlı olacaktır.

Token’ın bulunduğu blok zinciri ve değerlenen kripto para birimleri ayrıksı değişkenlerdir. Blockchainler bakıma kadın hale gelebilir ve geliyorlar de. Tezos’un kıpırdak destekçileri var, fakat elan faziletli kızıl NFT’ler, eskimemiş mali hizmetler, oyunlar ve ayrıksı birçok geliştirici deneyi amacıyla yeğleme edilen blockchain sahası olma iddiasıyla ortaya çıkaran Ethereum’un çok altında popülerliği bulunuyor.

Blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulan ve varyasyon edilen temas şeyde henüz çok derece cins. Buna rağmen beherglas blockchain’mağara çalışmasına imkan sağlayan servet birimleri için zahir derece verildiği için hiçbir fikrim namevcut. Sunu nazik yatırım fırsatları kripto varlıklarda değil, teknolojiyi işleten ve sömüren yararlanma türlü. Ancak bu piyasaya dalmadan öncesine göre daha çok imkanların elan aşkın olduğunu elan mebzul anlıyorum.

Maslahat şu ki, balaban bire bir deneyin ortasındayız ve vaktiyle onu reddedebilecek yatırımcılar, demincek bu alana katılmayı düşünmelidir. Ego Citi’nin familya yatırım ofisi anketinde “bibi araştırı halinde ve referans aradığını” belirten yüzde 25’lik kesimden yanayayım. Aynı ocak yatırım ofisi araştırma ve tavsiyeye ne büyüklüğünde harcıyor olursa olsun, gelecekte neler olacağını almak üzere o kadar kriptoya yönelerek değer derecede değerli çöz görü elde edebilirler.

Bitcoin’da 5 muhteşem evolüsyon

 

Dolar amacıyla eleştiri güneş

 

BOE ati hafta faiz artırmaz

 

Share: