Cumhurbaşkanlığı başlangıç aşçılarından Dokuz Canlı Gülen akıbet yolculuğuna uğurlandı

Cumhurbaşkanlığı saksı aşçılarından Metanetli Gülen’in cenazesi, Bolu’de toprağa verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Uray Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana aşçılığını eden ve son olarak Huber Köşkü’nde fariza eden 53 yaşındaki Dayanabilen Gülen, aynı süredir akciğer kanseri dolayısıyla otama gördüğü İstanbul’da hayatını kaybetti.

Gülen’in cenazesi, memleketi Bolu’ya getirildi. Merkeze kapalı Merkeşler köyünde cuma namazı vakti kılınan namazın ardından Gülen’in cenazesi karye mezarlığında defnedildi.

Cenaze namazına, Gülen’in ailesinin yanı sıra Bolu Valisi Erkan Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Cengizhan Başaran, ofis amirleri, himmet arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Namazın ardından mütekellim Başaran, Gülen’e serencam görevlerini yerine haberdar etmek için toplandıklarını söyledi.

“Sağlam çevrimli” diyerek hitap ettiği Gülen’in Cumhurbaşkanlığında çok sevildiğini aktaran Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, eşi hanımefendinin ve ailenin, taziye dileklerini aktarmak istiyorum. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’birlikte NATO Sekreteri ile ayrımsız programı var. İnanıyorum ki o izlence olmasaydı o üstelik zaman aramızda olmayı çokça rağbet ederdi.” diye konuştu.

Başaran, Gülen’in haddinden fazla ongun benzeri aşçı olduğuna değinerek, “Mütehammil mahirane hepimizin damaklarında haz izi bırakmıştır. Çabucak bizim değil, Türkiye’ye mevrut büyüklük büyükleri, konukları, Cumhurbaşkanlığında çalışan tümce onun yemeklerinden tatmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, resmi programların yemeklerini It Canlı ustadan bambaşka kimseye teyit etmezdi. ‘Dayanabilen yırtıkça varsa iş yok.’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Share: