Dap Bina’dan Nişantaşı’nda koruya komşu Dimdik Evler

DAP Çatı, eskimemiş projesiyle sağlıklı ocak konseptini lüksün merkezi Nişantaşı’na getiriyor. Bölgenin toplanmış yeşil alanından elan iri; 60 bin metrekare koru alanına yandaki olan ve ‘Mıhlı Ocak’ konseptinde mensur edilen proje, lokasyon yerine Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada saha alıyor.

4 ila 8 metre beyninde değişen tavan yüksekliği olan evlerde kat büyüklüğünde degaje teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler ocak ateşi eşliğinde benzersiz Argıt, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bostan Villa ile Balkon Villa konseptlerinin üstelik tıpkısı evvel yerine tasarlandığı ve herhangi bir detayın titizlikle düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ yeniden tanımlıyor.

Nişantaşı için ön dilek toplamaya başladıklarını belirten DAP Bina Yönetim Kurulu Başkanı Nurlu Yılmaz, “Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne evvel saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla hisse senedi eden tüccarların, daha sonraları üstelik Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olmuştur.” dedi.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır benzeri lüksü getiren Dap Yapı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda bire bir evvel yerine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda geçenek geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün dolay plana çıkarıldığı Dap Çatı Nişantaşı Koru projesinde temiz hava ve mübarek oksijen; kat kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı başlamak için komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana cemaat adeta adi tıpkısı orman olan koru alanından gelen mübarek oksijen sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabil cıvıl cıvıl hissedeceksiniz.

Namına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Boğaz manzarasına cebin keyifli sohbetler edebilir, yerine göre bile akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem da teraslara ulaşılmasıyla adeta ayrımsız teknede yaşar kabil Nişantaşı’nın kalbinde gelişigüzel detayı özenle düşünülmüş, özel begayet konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Dap Bina Yönetim Kurulu Başkanı Işıklı Yılmayan: “Sayısız kitap, film ve belgesele bahis olan Nişantaşı’na müstahak, sadece Türkiye’dahi değil dünyada de parmakla gösterilecek ayrımsız proje geliştiriyoruz. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonraları dahi değerine ayar katacak ayrımsız yayın olacak.” dedi.

NİŞANTAŞI’NIN SUNU ŞIŞMAN YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın mecmu yeşil alanından daha nazik olan ve afiyet kurulunun önerilerini esas alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa bile yeşillikler içinde bambaşka aynı hava oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla tam tıpkı koru yaşamı sunuyor.

SAĞLIKLI EVLERLE KORONANIN YAŞAM AŞISINI YAPTIK

Hep dünyayı etkisi altına düzlük Kovid-19 sürecini, taşınmazlar sektörü açısından hareket gibi aynı denek taşı kendisine gördüklerine dikkat çekici Yılmaz, “Lacerem deprem öncesi ve sonrası vardı, daha çok Covid öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişide Nişantaşı üzere tasavvur kitlenin fikrini alıp esenlik kurulunu oluşturduk ve esenlik kurulunun üstelik görüşlerini alarak insanların zahir yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve arkası sıra dünyada aynı geçmiş olan Dimdik Evler konseptimizi geliştirdik” dedi. Nişantaşı projesini dahi bu konsept çerçevesinde şekillendirdiklerini belirten Ziyalı Yılmayan zinde karı kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi yüksek kıvrım mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ev diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, teras ve bostan… Mıhlı evler bostan yoksa teras, ayazlık dahi veremiyorsanız banko degaje balkona eş olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen aynı  ‘villa bahçe’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘ekstrem bölge’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düzlük … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara bile ferah geliyor. Tığ bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın yeryüzü yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Eş’ dediğinizde, değme dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine makul olarak tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘bağımsız milletvekili’ olması ve tabii havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet ölçüt ise en üst yer sarsıntısı yönetmeliğine bakarak inşa ediliyor olması…

BAŞ DÖNDÜRÜCÜ TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza sivri bölge mantığıyla malzemelerin birbiriyle tınlamalı olduğu, hayat alanlarının en mübarek şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede müstakil kesim sayısı de birkaç tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 hatim arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre namına planlandı. Bu sayede faziletkâr tavanlı, bereketli ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİMİZ HALA SARSINTI

Türkiye’nin deprem kuşağında benzeri mutluluk olduğuna dikkat çekici Nur Yılmayan, “DAP Bina’nın bundan ilk hayata geçirdiği kamu projelerde olduğu kabilinden Nişantaşı’nda bile aynı numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Bu anlamda Nişantaşı’ndaki kâin konut stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 sene arasında değiştiğine dikkat calip Işıklı Yılmaz, ”Depremden korunmanın tıpkı numaralı koşulu, en üst güncellenen yer sarsıntısı yönetmeliklerine uygun tehlikesiz binalarda yaşamak. Nişantaşı projemizde, çevre dostu ve Nişantaşı dokusuna layık, zelzele güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Kısaca; materyal, stator ve hal anlamında depreme alın dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz aynı proje” şeklinde konuştu.

SHUTTLE ve CONCIERGE HİZMETİ DAHI OLACAK

Prada, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton kabil müfrit işaret ve restoranlara başlık komşusu olsa de projede hususi shuttle hizmeti üstelik sunulacak. Antrparantez Nişantaşı için dahi aşırı olan ama DAP Çatı Nişantaşı Koru projesinde standart olan serbest tutkun park imkanı ve birden haddinden fazla vabeste park yeri girişi, Nişantaşı’nda trafiğe girmemenize vesile sağlıyor.

NİŞANTAŞI’NA DÜNYA BİRİNCİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Bilindiği gibi DAP Çatı, Avrupa’nın yeryüzü prestijli yurt ödülleri arasında gösterilen European Property Awards aracılığıyla bugüne kadar 8 değişik projeyle 41 dürü almayı başaran ve Türk gayrimenkul sektörünün bayrağını yurtdışında üstelik gururla dalgalandıran bire bir firma…

Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile ayrımsız yenisini daha ekleyeceklerini belirten Işıklı Yılmaz, “İlk günden beri, envestisman yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla akım eden bir geliştirici yerine, emsal projeler geliştirdik. Yaptığımız iş esasta beribenzer kum tanelerinden balaban danışma eserleri açmak… Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle bile bu anlamda mimarisi ve konsepti ile dünya birinciliği elde edeceğimize yürekten inanıyorum. İnsanların yaşarken mutlu olacakları, nesilden nesile miras adına bırakılan, yıllar süresince değerini koruyacak bir im kendisine görüyorum” ifadelerini kullandı.

CITY’S’E 300 METRE, ABDİ İPEKÇİ’YE 650 METRE

Uluslararası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’da vadi kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şöhret Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride yer alıyor. Şiddetli markaların Türkiye’deki bire bir numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre; yani yaklaşık 5 an yürüme mesafesinde kâin DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi, City’s Alışveriş Merkezi’hangi dahi 300 metre yakınlıkta… Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara bile fehva yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda…

AMERİKAN HASTANESİ VE IHLAMUR KASRI’NA YANDAKI

Dap Çatı Nişantaşı Koru projesini günümüzde önemi sistem eliyle haddinden fazla daha gür galiba keyif konusunu işin merkezinde yilbik geliştirdi. ‘Mıhlı Ocak’ konseptindeki Nişantaşı projesi; özellikle Amerikalı Hastanesi kalkışmak için Nişantaşı ve çevresindeki 100’e mümasil şifahane ve poliklinik, muayenehanelerle alay malay 500’e yakın sağlık birimiyle adeta sağlığın de parçalanmamış merkezinde.

Share: