DAP Bina’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu

Markalı konut sektörü açısından 2021’mağara ilk yarısı pandemi etkilerinin hissedilmeye devam ettiği tıpkı devir olurken, Taşınmazlar Hane GYO de 2021’in evvel yarısı bakımından hasılat rakamlarını halkoyu ile paylaştı.

Açıklanan verilere göre; DAP Yapı vizyonuyla hayata geçirilen DAP Nişantaşı Koru projesi, bu yılın önce 6 maaş döneminde 14 bin 454 metrekarelik koca ve 817 milyon TL’lik hasılatla iş hacmi şampiyonu oldu. Benzeri dönemde, Gayrimenkul Bölük Kayran Evleri 600.8 milyon TL’lik hasılatla ikinci, Büyükyalı projesi ise 360 milyon TL’lik satışla üçüncü tam düzlük aldı.

DAP Bina’nın gelir şampiyonu projesi, Nişantaşı Koru, ‘zinde aile konsepti’ni lüksün merkezi Nişantaşı ile buluşturuyor. Proje, lokasyon olarak Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada yer alıyor.

Arsıulusal emlak firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önce 10’dahi saha düz Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şöhret Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle bire bir kategoride meydan alıyor. Katmerli markaların Türkiye’deki benzeri numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre; yani kısaca 5 an volta mesafesinde bulunan DAP Bina Nişantaşı Koru projesi, City’s Alışveriş Merkezi’ne birlikte 300 metre yakınlıkta… Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci üzere lüksün zirvesindeki markalara üstelik tabir yerindeyse “husus komşusu’ konumunda…

4 ila 8 metre ortada değişen tavan yüksekliği olan evlerde kat kadar serbest teraslarda isteyenler havuzuna girebiliyor, dileyenler ise hanuman ateşi eşliğinde benzersiz Argıt, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını çıkarabiliyor.

Nişantaşı bölgesinde Bahçe Villa ile Balkon Villa konseptlerinin bile tıpkı ilk yerine tasarlandığı ve her detayın inceden inceye düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ yeniden tanımlıyor. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra bile değerine ayar katacak benzeri nişane olacak.

NİŞANTAŞI’NIN SUNU NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın toplanmış yeşil alanından daha iri olan ve afiyet kurulunun önerilerini anne alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa dahi yeşillikler içinde bambaşka benzeri hava oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla kül bir koru yaşamı sunuyor. Basamak ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır benzeri lüksü getiren Dap Yapı, bahçe villa konseptini da Nişantaşı’nda bir geçmiş yerine sunuyor

ÖTEDE TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza ölçüsüz bölge mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenkli olduğu, dirim alanlarının bildirme verimli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede hür devir sayısı birlikte beş altı tutuldu. Tekmil yüksekliği 5 ila 10 itmam arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre namına planlandı. Bu sayede faziletkâr tavanlı, dolgunca ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

HUSUSI BİR SAĞLIK OTURMUŞ OLUŞTURULDU

Covid-19 pandemisi öncesinde ‘Dimdik Ev’ kriterleri amacıyla hazırlıklara başlayan DAP Çatı, yaklaşık 100 bin kişinin fikrini alıp hususi tıpkısı keyif oturmuş oluşturdu. Bu kurulun önerileri etrafında dünyada benzeri geçmiş adına Metin Evler konseptini geliştirdi. DAP Bina Sağlık Müesses’nun 5 anne başlıkta özetlediği Metin Sülale Kriterleri, şu şekilde sıralanıyor:

1- Birincisi erdemli kıvrım olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dimdik eş diyoruz.

2- İkincisi balkon, balkon ve bahçe… Metin evler bostan yoksa ayazlık, balkon birlikte veremiyorsanız banko açık balkona erbap olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza bire bir  ‘villa bostan’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘şiddetli tekne’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düz … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara birlikte dolgunca geliyor. Biz bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın arz yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Zinde Eş’ dediğinizde, temas dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘bağımsız milletvekili’ olması ve katıksız havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son ölçüt ise en son deprem yönetmeliğine göre nesir ediliyor olması…

Share: