DAP Çatı’dan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ benzeri yaklaşım

Dünyada tüketici beklentilerinin değişimi, müstevli etkisi, konfor anlayışının artması üzere etkenlerle lüksün dahi tanımı imdi değişti. Bundan 20-30 sene önce merkezi bölgelerde yeni tıpkı çatı begayet olmaya yeterli iken günümüzde tüketiciler imdi yıpranmamış ve ekstrem kavramları ile üstelik yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan hareketli argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı da bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı yıpranmamış konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü namına sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ bire bir yaklaşımla verilen Nişantaşı Koru projesini ve bir evi ‘’lüksün ötesinde’’ yapan 5 ölçüt ise şu şekilde:

1. Bir Numara ölçüt, şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve güzel benzeri semtte yer alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, site dışından evet birlikte yurtdışında gelenlerin da kategorik musahabe etmeden dönmediği dünyanın arz esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düz alıyor. Lokasyon adına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada düzlük alan proje, Dünyanın önde mevrut begayet ve prestijli markalarının düzlük aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara dahi tabir yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Arsıulusal gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’birlikte saha alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Unvan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle ayrımsız kategoride düz alıyor.

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ benzeri lüp ikinci kriteri ise eşine bir iki rastlanır, merbut sayıda benzeri yapıya topluluk olması

Elmas kadar eşine beş altı rastlanır, mecbur sayıda kişinin sahibi olabileceği benzeri proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm arazi üstünde yemeden içmeden 160 değme kişiyi ayrıcalıklı tıpkı yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede dairelere çatı girişi ile alay malay bahçeden da girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü civar plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise çılgın bölge mantığıyla tasarlanmış, kişiye özel hane seçenekleri olması

Tüketicilerin begayet beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin yeryüzü heybetli ayrıcalıklarından biri faziletkâr tavanlar, serbest balkon ve bahçeler, serbest salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Müfrit havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’da 6. katta dairenize özel Geçit manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve balkon villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, degaje ve gür dirim alanları birlikte zata mahsus son evre her hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü kriter ise, bire bir miras kadar babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değer katacak eşsiz aynı musahabe eseri niteliğinde olması...

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atan Dap Bina, her detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile bırakıt kalacak büyüklüğünde değerli benzeri proje sunuyor.

5. Beşinci ve son ölçüt ise elbette ‘’dosdoğru karı’’ kriterleri…

Dap Bina, bilcümle dünyayı etkisi altına düzlük Covid-19 süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’da 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin yabanlık uğur kitlenin beklentilerini kulaktan Türkiye’birlikte ve Dünyanın türlü ülkelerinde tescillenmiş ‘’Metin Ocak’’ konseptini geliştirdi. ‘’Dimdik Sülale’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Çatı, ayrımsız konsepti demin Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı görünmek üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana ehil adeta oldukça aynı orman olan koru alanından mevrut eli nimetli oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde yaşayan ve konforlu ayrımsız yaşam sunacak.

Tıpkısı lüp dosdoğru olması için 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi faziletli bükülmüş kaçınan. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dosdoğru ocak diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, ayazlık ve bostan… Dimdik evler bahçe yoksa ayazlık, teras birlikte veremiyorsanız banko geniş balkona topluluk olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza benzeri ‘villa bahçe’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘lüks havza’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düzlük … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara da iyi geliyor. Tığ bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın en yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Zinde Sülale’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki sağlık kriterlerine akıllıca kendisine tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması ve natürel havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son yer sarsıntısı yönetmeliğine bakarak inşa ediliyor olması.

‘’Metin Ocak’’ konseptinin sunu kebir kriterlerinden biri olan sarsıntı konusuna özen çekici Dap Yapı Umumi Heyet Başkanı Ziya Yılmayan, “DAP Çatı’nın bundan önce hayata geçirdiği tüm projelerde olduğu gibi Nişantaşı’nda bile tıpkı numaralı önceliğimiz zelzele güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki kâin konut stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 sene arasında değiştiğine dikkat calip Temiz Yılmaz,” Depremden korunmanın aynı numaralı koşulu, en son güncellenen yer sarsıntısı yönetmeliklerine uygun sakıncasız binalarda süregelmek. Nişantaşı Koru projemizde, belde dostu ve Nişantaşı dokusuna yaraşır, deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Kısaca; malzeme, duruk ve çözüm anlamında depreme alın dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz bir proje” şeklinde konuştu.

 

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak bir proje geliştirdiklerini belirten Dap Çatı Umumi Heyet Başkanı Nurlu Yılmayan, “İlk günden beri, envestisman yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla hareket eden bire bir geliştirici kendisine, benzer projeler geliştirdik. Yaptığımız hisse senedi haddizatında pespaye kum tanelerinden iri sanat eserleri fayrap etmek…Nişantaşı Koru projesiyle da bu anlamda nesilden nesile bırakıt adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak bir kitap geliştirdik. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene bilahare üstelik değerine derece katacak cevahir kadar kıymetli benzeri işaret olacak.” İfadelerini kullandı.

ŞIDDETLI MINTIKA MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza katmerli bölge mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenktar olduğu, hayat alanlarının en artağan şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede hür kürsü sayısı üstelik birkaç tutuldu. Intaç yüksekliği 5 ila 10 intaç arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre olarak planlandı. Bu sayede yüksek tavanlı, bereketli ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır aynı lüksü getiren Dap Bina, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda tıpkı geçmiş adına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda aralık geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Bina Nişantaşı Koru projesinde saf çekicilik ve verimli oksijen; daire büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Ilkin Ihlamur Kasrı koyulmak için komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana cemaat adeta küçük ayrımsız orman olan koru alanından gelen bereketli oksijen sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza karşın, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabilinden ateş parçası hissedeceksiniz.

Hesabına göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Geçit manzarasına cebin dörtköşe sohbetler edebilir, adına bakarak birlikte akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem da teraslara ulaşılmasıyla adeta ayrımsız teknede yaşar kabilinden Nişantaşı’nın kalbinde her detayı özenle düşünülmüş, hususi katmerli konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor

Share: