DAP Yapı’dan dünyaca adlı markalara yandaki lüksün ötesinde proje

Dünyada mütemmim beklentilerinin değişimi, müstevli etkisi, konfor anlayışının artması kabil etkenlerle lüksün dahi tanımı bundan sonra değişti. Bundan 20-30 yıl ilk merkezi bölgelerde bakir bire bir yapı baş döndürücü olmaya ehliyetli iken günümüzde tüketiciler artık bakir ve ekstrem kavramları ile dahi yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha hayat dolu argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Bina dahi bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü adına sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ bire bir yaklaşımla verilen Nişantaşı Koru projesini ve aynı evi ‘’lüksün ötesinde’’ fail 5 ölçüt ise şu şekilde:

1. Birinci ölçüt, şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve güzel benzeri semtte meydan alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından ya da yurtdışında gelenlerin üstelik pekâlâ ziyaret etmeden dönmediği dünyanın arz güzel ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düz alıyor. Lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında vadi düzlük proje, Dünyanın önde gelen çılgın ve prestijli markalarının saha aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara birlikte fehva yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda.

Uluslararası taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’bile vadi kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle aynı kategoride kayran alıyor.

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ tıpkısı evin ikinci kriteri ise eşine az rastlanır, bağlı sayıda bir yapıya sahip olması

Cevahir kabil eşine az rastlanır, kapalı sayıda kişinin sahibi olabileceği ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yerey üzerinde sadece 160 seçme kişiyi ayrıcalıklı bire bir yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez taşıyan projede dairelere bina girişi ile birlikte bahçeden üstelik girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise sivri mıntıka mantığıyla tasarlanmış, kişiye özel konut seçenekleri olması

Tüketicilerin begayet beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin arz mefret ayrıcalıklarından biri yüksek tavanlar, serbest teras ve bahçeler, serbest salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Ötede mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’üstelik 6. katta dairenize hususi Derbent manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, açık ve ferah yaşam alanları yanı sıra zata mahsus sonuç basamak rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü kriter ise, bire bir bırakıt kabilinden babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak bulunmaz benzeri görüşme eseri niteliğinde olması...

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akıllıca, yenilikçi projelere imza atan Dap Bina, herhangi bir detayın inceden inceye düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak kadar zer benzeri proje sunuyor.

5. Beşinci ve serencam kriter ise tabii ‘’sağlıklı aile’’ kriterleri…

Dap Bina, bilcümle dünyayı etkisi altına kayran Covid-19 süreciyle alay malay, Çekmeköy’da 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin kişilik amaç kitlenin beklentilerini kulaktan Türkiye’bile ve Dünyanın muhtelif ülkelerinde tescillenmiş ‘’Dimdik Sülale’’ konseptini geliştirdi. ‘’Sağlıklı Sülale’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Yapı, bire bir konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı kalkmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta alelade benzeri orman olan koru alanından mevrut eli nimetli oksijen yardımıyla, şehrin merkezinde yaşayan ve konforlu ayrımsız yaşam sunacak.

Bir habbe mıhlı olması üzere 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi yüksek katlı olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere mıhlı karı diyoruz.

2- İkincisi balkon, ayazlık ve bostan… Sağlıklı evler bostan yoksa balkon, ayazlık üstelik veremiyorsanız banko geniş balkona eş olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza tıpkı ‘villa bostan’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘katmerli bölge’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düzlük … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler ortamında yapılan spor aktiviteleri vakayiname hastalıklara da gani geliyor. Biz bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın sunu yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Metin Ev’ dediğinizde, seçkin dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki esenlik kriterlerine uygun yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması ve katıksız havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son zelzele yönetmeliğine bakarak mensur ediliyor olması.

‘’Mıhlı Karı’’ konseptinin sunma mefret kriterlerinden biri olan sarsıntı konusuna dikkat çeken DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Saf Yılmaz, “DAP Bina’nın bundan geçmiş hayata geçirdiği birlik projelerde olduğu üzere Nişantaşı’nda de bir numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki kâin ev stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 sene ortada değiştiğine ilgi çekici Vazıh Yılmaz,” Depremden korunmanın tıpkı numaralı koşulu, en son güncellenen sarsıntı yönetmeliklerine uygun güvenli binalarda seyretmek. Nişantaşı Koru projemizde, mekân dostu ve Nişantaşı dokusuna uygun, deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Kısaca; malzeme, statik ve çözüm anlamında depreme karşı dünyanın en üst teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz ayrımsız proje” şeklinde konuştu.

 

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca ayar kazanacak aynı proje geliştirdiklerini belirten DAP Çatı Yönetim Kurulu Başkanı Işıklı Yılmayan, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla hareket fail tıpkı geliştirici yerine, eş projeler geliştirdik. Yaptığımız hareket esasen basit kum tanelerinden balaban konferans eserleri açmak…Nişantaşı Koru projesiyle dahi bu anlamda nesilden nesile bırakıt namına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak benzeri eser geliştirdik. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Göz güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare üstelik değerine derece katacak elmas büyüklüğünde bulunmaz bir eser olacak.” İfadelerini kullandı.

TAŞKIN TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen baş döndürücü mıntıka mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, dirim alanlarının arz bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede mutlak devir sayısı birlikte birkaç tutuldu. Hatim yüksekliği 5 ila 10 mezuniyet ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre yerine planlandı. Bu sayede faziletli tavanlı, ongun ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Hane ve hayat alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren Dap Bina, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda aynı ilk kendisine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda ayakyolu geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün yöre plana çıkarıldığı Dap Bina Nişantaşı Koru projesinde temiz hava ve bereketli müvellidülhumuza; daire kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle Ihlamur Kasrı gelmek için komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana eş adeta süfli aynı orman olan koru alanından gelen mübarek müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabilinden faal hissedeceksiniz.

Yerine göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Boğaz manzarasına cebin sevinçli sohbetler edebilir, adına bakarak de akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem birlikte teraslara ulaşılmasıyla adeta ayrımsız teknede yaşar kabilinden Nişantaşı’nın kalbinde seçkin detayı özenle mutasavver, özel çılgın konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor

Share: