DAP Yapı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

Dünyada bitiren beklentilerinin değişimi, salgın etkisi, konfor anlayışının artması kabil etkenlerle lüksün birlikte tanımı çıktı değişti. Bundan 20-30 yıl önceki merkezi bölgelerde eskimemiş bire bir yapı taşkın olmaya yeterli iken günümüzde tüketiciler imdi yıpranmamış ve aşırı kavramları ile dahi yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ elan güçlü argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Bina dahi bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ bir yaklaşımla sunulan Nişantaşı Koru projesini ve tıpkısı evi ‘’lüksün ötesinde’’ yapan 5 kriter ise şu şekilde:

1. Bir Numara kriter, şehrin merkezinde dünyaca adlı ve köklü tıpkı semtte saha alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından ya de yurtdışında gelenlerin üstelik kesin görüşme etmeden dönmediği dünyanın sunu köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda düzlük alıyor. Lokasyon namına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada yer alan proje, Dünyanın önde gelen şiddetli ve prestijli markalarının meydan aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabilinden lüksün zirvesindeki markalara birlikte deyim yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda.

Arsıulusal gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’da saha alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Titr Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle tıpkısı kategoride düz alıyor.

 

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ tıpkısı habbe ikinci kriteri ise eşine az rastlanır, ilişkin sayıda aynı yapıya ehil olması

Elmas üzere eşine birkaç rastlanır, merbut sayıda kişinin sahibi olabileceği ayrımsız proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm toprak üzerinde yalnız 160 herhangi bir kişiyi imtiyazlı tıpkı yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez taşıyan projede dairelere yapı girişi ile alay malay bahçeden üstelik girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü dolay plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise taşkın bölge mantığıyla mutasavver, kişiye özel basamak seçenekleri olması

Tüketicilerin begayet beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin en mehabetli ayrıcalıklarından biri faziletli tavanlar, açık balkon ve bahçeler, geniş salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Taşkın havza mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’de 6. katta dairenize hususi Geçit manzaralı sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bostan villa ve teras villa konsepti ile kat büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, açık ve bereketli dirim alanları yanında zata mahsus sonuç rütbe herhangi bir hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü ölçüt ise, benzeri miras gibi babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre derece katacak bulunmaz ayrımsız musahabe eseri niteliğinde olması…

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine makul, yenilikçi projelere imza atan Dap Çatı, her detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak büyüklüğünde altın ayrımsız proje sunuyor.

5. Beşinci ve akıbet kriter ise tabiatıyla ‘’dosdoğru karı’’ kriterleri…

Dap Bina, bütün dünyayı etkisi altına kayran Covid-19 süreciyle alay malay, Çekmeköy’da 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin nefis garaz kitlenin beklentilerini dinleyerek Türkiye’da ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde tescillenmiş ‘’Dimdik Karı’’ konseptini geliştirdi. ‘’Zinde Sülale’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Çatı, bir konsepti demin Nişantaşı’na taşıdı. Başta Ihlamur Kasrı olmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip adeta banal benzeri orman olan koru alanından mevrut artağan müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde işlek ve konforlu aynı yaşam sunacak.

 

Benzeri evin sağlıklı olması üzere 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi efdal kıvrım mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dimdik ev diyoruz.

2- İkincisi balkon, teras ve bostan… Zinde evler bostan yoksa ayazlık, ayazlık de veremiyorsanız banko geniş balkona topluluk olmalı. Nişantaşı projemizi, ağız ağıza aynı ‘villa bostan’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘baş döndürücü havza’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil kayran … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara birlikte gür geliyor. Tığ bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın arz yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Zinde Sülale’ dediğinizde, rastgele dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki keyif kriterlerine akla yatkın yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘bağımsız milletvekili’ olması ve natürel havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet kriter ise en üst sarsıntı yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması

‘’Sağlıklı Ocak’’ konseptinin sunu majör kriterlerinden biri olan yer sarsıntısı konusuna ilgi çeken Dap Bina Yönetim Kurulu Başkanı Aydınlık Yılmayan, “DAP Çatı’nın bundan ilk hayata geçirdiği kamu projelerde olduğu kabilinden Nişantaşı’nda bile aynı numaralı önceliğimiz sarsıntı güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki bulunan göz stokunun sayı farkı yaşının 50 ila 60 yıl ortada değiştiğine özen çekici Nur Yılmaz,” Depremden korunmanın aynı numaralı koşulu, en üst güncellenen zelzele yönetmeliklerine akla yatkın sakıncasız binalarda sürdürmek. Nişantaşı Koru projemizde, çevre dostu ve Nişantaşı dokusuna değer, hareket güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; materyal, statik ve hal anlamında depreme alın dünyanın en üst teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz tıpkısı proje” şeklinde konuştu.

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar süresince derece kazanacak benzeri proje geliştirdiklerini tamlayan Dap Yapı Umumi Heyet Başkanı Aydınlık Yılmayan, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla akıntı fail aynı geliştirici adına, örnek projeler geliştirdik. Yaptığımız iş esasen oldukça kum tanelerinden nazik hanek eserleri yapmak…Nişantaşı Koru projesiyle birlikte bu anlamda nesilden nesile miras yerine bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak ayrımsız işaret geliştirdik. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl bilahare birlikte değerine derece katacak cevahir kadar eşsiz bire bir yayın olacak.” İfadelerini kullandı.

KATMERLI HAVZA MANTIĞIYLA, KİŞİYE HUSUSI ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen begayet havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenktar olduğu, hayat alanlarının sunma bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede mutlak çağ sayısı üstelik bir iki tutuldu. Intaç yüksekliği 5 ila 10 intaç ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre kendisine planlandı. Bu sayede yüksek tavanlı, bol ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan tıpkı lüksü getiren Dap Yapı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda tıpkısı ilk adına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda mesafe geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘iyileştirme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Çatı Nişantaşı Koru projesinde saf gelgel ve verimli oksijen; ofis kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle Ihlamur Kasrı oluşmak için komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana eş adeta oldukça benzeri orman olan koru alanından gelen bol müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza karşın, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabil hayat dolu hissedeceksiniz.

Adına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle sevinçli koru ve Derbent manzarasına karşı keyifli sohbetler edebilir, hesabına göre bile yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem birlikte teraslara ulaşılmasıyla adeta tıpkısı teknede yaşar kabilinden Nişantaşı’nın kalbinde gelişigüzel detayı özenle mutasavver, özel müfrit konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Share: