Dayanılmaz öneri alışılmadık cevap

 Türkiye’deki eş istihdamı verileri yayınladı. Kariyer.net verilerine göre akıbet tıpkı yılda avrat adayların yer çok aksiyon başvurusu yaptığı departman “bankacılık” oldu. Sonuç bir yılda avrat adaylar eliyle bankacılık sektöründe yapılan bakir iş başvurusu sayısında yüzdelik 8 artış yaşandı. Kariyer.net verilerine bakarak kadın adayların arz çokça gelişim başvurusu yaptığı ikinci göz ise nesiç oldu. Tekstil sektöründen çalışmak isteyen ve bu alanda hareket başvurusu yapan kadın adayların sayısında aynı esbak yıla bakarak yüzde 16 artım görüldü. Kadınların yer çokça başvurduğu gayrı sektörler ise azık, yetişek, inşaat, otomotiv, turizm, sağlık, uz iletişim ve çıkar yol endüstri kendisine sıralandı.
Kariyer.net Umumi Müdürü Yusuf Azoz, avrat adayların tercihlerinin yıllar zarfında çok değiş göstermediğini, genel müracaat oranlarında elan geride olan bankacılık, yetişek ve reçete sektörlerinin avrat adaylar amacıyla cazibesini koruduğunu belirtti.  
Kadınlar yeryüzü çok mir danışmanı görünmek üzere başvuruda bulundu
Sonuç aynı yılda karı adaylar aracılığıyla bildirme haddinden fazla başvuru yapılan hesap benzeri esbak yıla kıyasla yüzdelik 58 artışla eş danışmanı ilanları oldu. Karı adayların işlemek amacıyla sunma çok başvurduğu sair pozisyonlar ise saymanlık elemanı, yönetici asistanı, alıcı temsilcisi, muhasebe sorumlusu, ön muhasebe elemanı,  stajyer mühendis ve yazman şeklinde sıralandı.
Akıbet tıpkı yılda yeryüzü haddinden fazla Şanlıurfalı ve Edirneli kadınlar hisse senedi aradı
Kariyer.net verilerine göre 2012 yılında şişman şehirlerde kadınların özgeçmiş tekvin oranları çakılı tıpkısı hemen ilerlerken bu nicelik Küçük Asya’dahi elan balaban bir aceleten arttı. Sonuç bire bir yılda kadınların işgücüne sunu pahal şekilde katıldığı kent Şanlıurfa oldu. Kariyer.net veritabanında 2012 yılında toplam 51 bin 991 Şanlıurfalı eş namzet özgeçmiş oluşturdu. Aynı dönemde karı adaylar eliyle oluşturulan özgeçmiş sayısında yeryüzü çokça artış tanıdık ikinci memleket ise Edirne oldu. Toplam 35 bin 616 Edirneli avrat aday Kariyer.net veritabanına özgeçmişini ekledi. Avrat adayların genişlik çokça özgeçmiş oluşturduğu farklı iller ise 27.877 özgeçmişle Rize, 21.304 özgeçmişle Sakarya, 12.248 özgeçmişle Trabzon, 8.222 özgeçmişle Niğde, 7.897 özgeçmişle Kocaeli, 7.560 özgeçmişle Aksaray, 5.103 özgeçmişle Afyon ve 4.992 özgeçmişle Samsun yerine sıralandı.
Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, Küçük Asya’da görülen bu müjdeli artışının ülkemizde eş genel ağ kullanımına paralel şekilde oluştuğunu belirtti. Azoz, “Ülkemizde her an henüz fazla kadın aday internette iş aramanın avantajlarını kullanır kuzuluk geliyor ve başka yöntemlere kıyasla çokça henüz hızlı tıpkı şekilde işgücüne katılıyor” şeklinde konuştu.
Hem kadınlar hem rical “kadınlara ayrımcılık var” diyor
Eş adaylar işgücüne gelmek için anında harekete geçerken, tıpkı yandan aksiyon yaşamındaki ayrımcılık tartışmaları üstelik sürüyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Haset kapsamında Kariyer.net aynı anketle bu konuyu araştırdı. 1.132’si ayvaz, 875’i karı oluşmak için 2.007 kişinin katıldığı ankette erkeklerin yüzde 60’ı kadınlara ayrımcılık yapıldığını, yüzde 40’ı ise yapılmadığını düşünüyor. Kadınlarda ise bu kerem az buçuk daha efdal. Kadınların yüzde 67’si cinsiyet ayrımcılığı yapıldığını savunurken, ayrımcılık olmadığını düşünenlerin oranı yüzdelik 33’te kalıyor.

Share: