Dev para şirketleri iklim mücadelesine odaklanıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İklim değişikliğiyle mücadele kolay tıpkı hisse senedi değil. Ancak kullanılmamış ayrımsız araştırma anbean daha çok mal kurumunun abuhava değişikliği risklerini rejim konusunda olgunluk kaydettiğini gösteriyor. Bu kapsam yatırımlar açısından oldukça eke çünkü bir nice sormaca çalışması yatırımcıların, alelhusus birlikte gailesiz yatırımcıların paralarını nereye koyacaklarına değişmeyen verirken şirketlerin ‘yeşil’ verilerini ayn önünde bulundurduğunu gösteriyor. Wall Street’te mevcut para devleri bu mesajı aldı.

JPMorgan Chase april ayında önümüzdeki on yıl zarfında iklim değişikliği ve içtimai eşitsizlik alanında mücadele üzere 2,5 trilyon dolarlık yatırımlar yapacağını açıkladı. Forbes’un haberine göre BlackRock ve Vanguard gibi dev kurumsal yatırımcılar de envestisman dağılımlarında çevresel değerlendirmeler yaptıklarını ve şirketlerin iklim risklerini daha slayt bire bir şekilde raporlaması gerektiğini söyledi. Çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) ilkeleri tekaütlük fonları, yetişek yatırımı fonları ve kurumlar üzere her an henüz eke ağıl geliyor.

Söz Gelişi bir nice üniversite, fosil yakıtlardaki yatırımlarını köylü çekiyor. Global Association of Risk Professionals (GÜN BATISI) aracılığıyla yapılan sormaca çalışmasına göre önde mevrut 72 Finans şirketinin yöneticilerinin %90’ı iklim değişikliği değerlendirmesi ve yönetimi çabaları ortamında. Bu şirketlerin idare kurullarının iri tıpkısı bölümü de abuhava değişikliği riskleri yönetiminde tekellüf oynuyor. Dahası iklim riskleri üzerine işe alımlar, geçtiğimiz iki yılda ankete katılan şirketlerde %91 oranında çoğalma gösterdi.

Şirketlerin %90’ı işe alımların ati iki yılda %90 çoğalma göstermesini bekliyor. Düzenleyicilerin üstelik bu alana yönelik dikkati artıyor. Bu buut üstelik şirketlerin iklim değişikliği konusunda elan kırıcı adımlar atmasının aciliyetinin altını çiziyor. Şirketlerin %65’i aranjör kurumların, iklimle ilişkili riskler konusunda anlatım irade ettiğini söylüyor. Bu durumun menfi yanı ise iklim risklerinin ölçülmesi ve izlenmesinde kapsamlı benzeri insicamsızlık olması.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ölçüt niteliğinde kabul edilen herhangi bir verinin evet bile eş tıpkı kanının bulunmaması, kurumsal şirketlerin abuhava mücadelesinin elbette ölçüleceği üzerine müphemlik yaratıyor. Buna katma yerine çalışmada iklim risklerinin akıllıca şekilde fiyatlanmadığı birlikte ortaya imdi. İklim riskleri ürünlerin fiyatlandırılmasında evet dikkate alınmıyor evet da kısmi adına fiyatlanıyor. Her An elan fazla şeriklik senaryo analizi adı verilen tıpkısı yöntem kullanıyor.

Bazıları ise aslında var olan durumları, yapmaları gerekenler amacıyla ölçüt akseptans ediyor. GÜNINDI Risk Kurumu Başkanı Jo Paisley, “geçtiğimiz biraz yılda, mali kurumlar marifetiyle geliştirilen abuhava riski yönetimi ile stratejilerine baktığımızda şirketlerin kapasitesini koskocaman ölçüde artırdığını görüyoruz” dedi. Devamında, “anbean elan fazla iştirak iklim senaryosu analizleri gerçekleştiriyor ve bunu esas alarak harekete geçiyor, fakat nicel ölçütler üzerine kat edilen yolun oldukça bir iki olması dikkat çekimli” ifadelerini kullandı.

Paisley, “abuhava değişikliğinin uygun şekilde fiyatlandığını düşünen biraz iştirak var, bu nedene değerlemelerde eke değişimler ile finansal başarım üstünde etkiler görülebilir” açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yer için 30 milyarlık finansman paketi

 

Aşamalı doğal gaz tarifesinde sona gelindi

 

Global ekonomide 2021’in gündemi ‘enflasyon’ oldu

 

Share: