Domestik otodaki serencam ayrıntı

Uygulayım Bilimi ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın geride bıraktığımız hafta içerisinde fitilini, üst örtülü halde uğrunda çektirdiği fotoğrafla ateşlediği Türkiye’nin otomobilinden ayrımsız teferruat henüz geldi.

İlk paylaşılan fotoğrafta yalnız farların aydınlatması görünüyorken, bir sonraki gün otomobilin silüetinin daha belirgin olduğu, aynalarının ve tavan hatlarının gözüktüğü tıpkısı ışık yayınlandı.

Bugün saat 14.30’dahi yapılan paylaşımda ise otomobilin  önden görüntüsünün motosiklet ızgarasıyla olan görünümü paylaşıldı. Motor ızgarasının üzerinde kayran alan motif ise Teknoloji ve Endüstri Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı paylaşımda saha düz “lale” ile örtüşüyor.

Zaman paylaşılan fotoğrafta yerel otomobilin motor dolay kısmının henüz boş olduğu gözüküyor. Farlarının konumlandırılması, motosiklet ızgarasının biçimi ve incitici hutut aracın saldırgan aynı SUV modeli olacağının adisyon edilmesine amil veriyor.

Antrparantez fotoğrafa daha mufassal bakıldığında motosiklet ızgarasının biçiminin lale biçiminde olduğunu ayırt ediyorsunuz. Bu detayı Mustafa Varank, içtimai iletişim araçları hesabında yaptığı paylaşımda birlikte gösterdi.

RESMİ TANITIMA 2 DOLAŞMA KALDI!

Tanıtımın olacağı 27 Açıklık tarihinden ilk Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu resmi sosyal iletişim araçları hesabından herhangi bir devir yerli otomobille ilişkin aynı ayrıntı paylaşacak. Domestik otomobilin tanıtılacağı evvel modeli kompakt yani C segmentinde saha düzlük bire bir SUV olacak. Faaliyet motoruna ehil olacak otomobilin 400-450 km menzili olacağından hezel ediliyor.

Evcil otomobilin tasarımını dünyadaki genişlik büyük makine markalarıyla müteharrik Pininfarina yaptı. Pininfarina Ferrari’den Cadillac’a, Cadillac’tan Hyundai’ye geniş bire bir almaç ağına topluluk.

ÜRETİM 2020 YILINDA

Yerli otomobilin üretim tarihi ise tanıtımdan bir anda sonradan olmayacak. Türkiye’nin Otomobili homologasyon ve güvenlik testlerini paradigma üretime geçmeden tamamlayacak. Parçalanmamış bu testler tamamlandıktan sonradan otomobilin üretimine 2022 yılında başlanacak.

Share: