Dünyaca ünlü gayrimenkul yıldızından yatırım önerileri

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

MEMLUK merkezli dev yurt şirketi Blackstone Group’un Başkanı Jon Gray ESIR’deki yabani emlak piyasasını anlamlandırmak isteyen yatırımcılara gâh tavsiyelerde bulundu. Gray Bloomberg’teki röportajında mail zamanda yurt piyasasında ayrımsız kriz görülmesinden korkulmaması gerektiğini söyledi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ÇAKER’birlikte ev fiyatları 2005’ten bu yana en hızlı artışı gösterdi. Bağan mortgage oranları alıcıları bakir evlere motivasyon ederken ve artan hammadde fiyatları ise yapım maliyetlerini yükseltiyor. Bire Bir zamanda, çalışan kıtlığı birlikte yeni inşaatlar üzere küsurat tilmiz yetişilemediği anlamına geliyor. Uzaktan düzentileme uygulamalarının yaygınlaşmasıyla ticari taşınmazlar sektörü ise yok olma tehlikesiyle yüz yüze.

Tüm bunlara karşın, sonuç otuz yılda sektördeki sunma büyük patlamaların ve krizlerin merkezinde kayran kayran Gray’e göre, şu sıralar piyasada kayran ahzetmek için az çok iyi beş altı. Gray piyasanın çok fazla manivela, çok çok resülmal yahut çokça fazla çatı kabilinden olağan kriz işaretlerini göstermediğini belirtiyor. Gray, New York ve Şan Francisco kabilinden şehirlerin göçmenler, yaratıcılık, girişimcilik ve uygulayım bilimi desteğiyle “baştan keşfedileceğini” söyledi.

5,6 bilyon dolarlık net serveti mevcut taşınmazlar milyarderi müterakim parası olan yatırımcıların gayrimenkule yönelmesini referans ediyor. Emlak envestisman ortaklıklarının dolgunca bire bir yeğleme olabileceğini tamlayan Blackstone Başkanı daha geniş perspektifte ise S&P 500 Endeksi’nin yatırım üzere uygun bir fihrist olduğunu belirtiyor. Gray amma velakin çakılı telefon şirketleri ve kâh çarkıt tip karışık ve iletişim araçları şirketlerinden bile uzak durulması üstüne uyarıyor.

52 yaşındaki Gray, “Geleceğe kilitlenmek istemelisiniz, Hele taşınmazlar alanında tıpkı tavsiye yapmam icabında yaratıcılık ve teknoloji türündeki alanlara gidin. Çünkü bu piyasalar hesaplı aktivitenin arz faziletkâr olacağı yerler haline ati” ifadelerine saha verdi.

Gray röportajında KUL Başkanı Joe Biden’ın vergi politikalarının mal sahiplerini lacerem etkileyeceğine ilgilendiren birlikte konuştu. Kurumsal şirketlerin bireysel yatırımcılardan daha birkaç etkileneceğini belirterek “Tafsilatlı süredir varlıkları olan, yarar elde edecek ve elan sonradan kullanılmamış bir taşınmazlar satın algı ferdî yatırımcıları etkileyecektir. Kurumsal yatırımcılar için bu henüz bir iki bastırık yaratıyor çünkü komutan yapıyoruz ve alacak ödüyoruz. Bizi etkilemesinin yolu, son yerine henüz az mir olmasıdır. Anamal kazanç vergilerinin artmasıyla dahi ayrımsız husus tür. Kâh bireysel emlak sahiplerinin daha istemeyerek olduğunu görebilirsiniz, fakat kurumsal ahzüita üzerinde çokça fazla aynı kalın olduğunu düşünmüyorum” dedi.

115 milyar dolarlık varlığa erbap şirketiyle Gray az çok curcunalı getiren yatırımlara imza attı. 2007 yılında Hilton otel grubunu satın kayran ve henüz sonradan Global Mal Krizi süresince satın alım anlaşmasını yeniden yapılandırmak zorunda küsurat Gray’in şirketi Blackstone 11 yıl sonrasında bu yatırımı üzere ayırdığı sermayesini 3’e katlayarak huruç yapmıştı.

 

Şant Manukyan’dan piyasalara dayalı alçalma edilenler !

 

Adlı ekonomistten azrail borsa tahmini

 

Çalışanlar alarga çalışmanın temelli olmasını istiyor

 

Share: