‘Dünyadaki ibik bölgeleri acı altında’

Queensland Üniversitesinden uzmanların insanlar yoluyla iptal edilen ve hiç değmemiş bucak bölgelerini tespit etmek yürüttüğü çalışma kapsamında, 2013’ten bu yana dünya genelinde yüzde 15 kenar bölgesinin bozulmadan kaldığı ve bozulmayan sunu serbest ibik bölgesinin Kanada’dahi dahi olduğu belirleme edildi.

EurekAlert internet sitesinin haberine bakarak üniversiteye sınırlanmış Yer ve Mekân Okulundan Brooke Williams, bahir otları, savanlar ve mercan resifleri mevcut yan bölgelerinin kayırıcı baskısına sahip genişlik erdemli alanlar olduğunu söyledi.

Williams, hükümetleri, söz konusu temiz yan bölgelerini korumaya ve bozgun olanları restore etmeye çağırdı: “Bozulmadan kalan yan bölgelerini korumayı ve yenilgi olanları bozuk haline yayımlamak istiyorsak çabuk ve azimli şekilde akıntı etmemiz gerekiyor.”

Kenar bölgelerinin tahribatının hemen kıyıdaki enva ve habitatlar için değil haddinden fazla sayıda kayırıcı sağlığı için de şişman yıldırma oluşturduğu aktarıldı. Müfredat, Conservation Biology dergisinde yayımlandı.

Şoke eden güneş tacı araştırması: Zararı faydasından fazla artık! 

Mekân kirliliğine 2021’da 350 milyon teklik ceza kesildi

AB’dahi kasaba suçlarının kapsamı genişliyor

 

Share: