Dünyanın ekonomisi Türkiye’de konuşulacak

Türkiye’nin sunma şümullü muhtelit ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022’ye karı sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, 4 gün boyunca kıtalararası ticaret bağı kuracak tertip ile uluslararası ticaretin kalbi İstanbul’dahi atacak.

Türkiye ve acun ekonomisinde majör tıpkısı paya erbap olan İstanbul, iktisat ve ticari etkinlikleri ile birlikte öne çıkıyor. Bu organizasyonların başında ise 2-5 Kasım’dahi MÜSİAD ve Tüyap Fuarcılık Grubu iş birliğiyle Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarı geliyor. MÜSİAD’ın 32 yıllık tarihi süresince gelişigüzel 2 yılda tıpkısı planlı fuar, 2020 yılında Avrupa, Asya-Pasifik, Avrasya, Afrika ve MENA ülkeleri ilkin atılmak amacıyla 102 ülkeden 15 bine andıran ziyaretçi ve 50 ülkeden 400 çekicilik heyetine ocak sahipliği yaptı. MÜSİAD EXPO 2022, oluşturduğu fırsatlarla bu sene da toptan ticaretin merkezi olmayı hedefliyor.

Fuar eş anlı namına Arsıulusal İş Forumu; ikili hareket görüşmeleri, teknoloji panelleri ve birçok etkinliğe birlikte imza atacak. Benzeri zamanda MÜSİAD EXPO 2022’ye elverişsiz dışından bakanlar, milletvekilleri, dip düzem bürokratlar, valiler, uray başkanları, nazar ve borsa başkanları, ecnebi hava heyetleri, matbuat mensupları ve gelişim insanlarının sakil katılımı bekleniyor.

“Arsıulusal ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022’birlikte atacak”

Açıklamada görüşlerine düz sunulan MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, konuşu büyümenin anahtarının üretimden geçtiğini belirterek, “Bu anahtarın dişlerini ise uran ve turizm kadar bir nice alanda rekorlarla dönen çarklar oluşturuyor. Tığ dahi 24 sektörün genişlik mefret oyuncularını 4 dönüş süresince İstanbul’dahi tıpkısı araya getireceğiz. Amacımız, ülkemizin gelişigüzel şehrinden ve dünyanın ayrımlı bölgelerinden iş insanlarını bir tane bina altında buluşturarak dünyanın ekonomisini konuşmak ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine doğrudan katkı arz etmek. Farklı alanlardaki yeniliklerin bile ziyaretçilerle buluşacağı kodifikasyon ile uluslararası ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022’bile atacak.” ifadelerini kullandı.

Asmalı, MÜSİAD EXPO 2022’da kıtalararası bire bir tecim zıkkım kurulacağının altını çizerek, “Fuar kapsamında katılımcılar, sergilenecek ürün ve hizmetlerini elan açık kitlelere, bir nice kıtadan gelen ziyaretçilere gösterebilme imkanı yakalayacak. Aktiflik bu anlamıyla eskimemiş gelişim fırsatlarını de ortaya çıkarırken, Türkiye’nin dünyanın üretim üssü olacak potansiyel ihracat ilişkilerinin kurulmasına de olumlu katkılar sunacak. Aynı zamanda gerçekleşecek ikili aksiyon görüşmeleri ise ticari ilişkilerin rotasını İstanbul’a çevirecek.” değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD’dan çekicilik gücünün artırılmasına bindi

 

Share: