Dünyanın yüzdelik 14’ünden ilavesi ‘Lyme’ hastası

Araştırmacılar Lyme hastalığının hangi kadar makro olduğunu hıfzetmek üzere 89 çalışmanın verilerini tıpkı araya topladı ve “Bu, acun çapındaki hastalığın yaygınlığının yer şümullü ve edimsel sistemli incelemesidir” açıklamasını yaptı.  

Orta Avrupa yüzde 20 ile arz erdemli orana sahipken, kırsal alanlarda hayat dolu 50 yaş üstü rical sunma aşkın risk altında.

Hastalığın belirtileri

Lyme hastalığında durum seyrek ölümsek ancak enfekte aynı kene aracılığıyla ısırılan kişilerde alelumum kızarıklık oluyor ve kas ve mafsal ağrısı, sarrafiye ağrısı, mide bulantısı ve kusma kadar enflüanza ayrımsız semptomlar görülüyor.

Hastalığa bozukluk olan bakteri Borrelia burgdorferi (Bb), kestirmece 160 bin mecmu katılımcının yüzde 14,5’inin kanında bulundu.

Itidalli Avrupa yeryüzü faziletkâr antikora cemaat

Itidalli Avrupa’dan sonra sunma faziletkâr antikor oranlarına erbap bölgeler yüzdelik 15,9 ile Gün Doğusu Asya, yüzde 13,5 ile Günindi Avrupa ve yüzdelik 10,4 ile Şarki Avrupa oldu. Karayipler ise sadece yüzdelik 2 ile yeryüzü düşük orana ehil.

Önceki araştırmalar, kene kaynaklı hastalıkların sonuç 12 yılda iki katına çıktığını gösterdi. Çalışma, artışın nedenleri beyninde iklim değişikliği, efsanevi göçü, oturma kaybı olduğunu ortaya koydu.

Yerel hayvanlarla samimi olanların yakalanma riski daha çok

Çalışmaya göre, köpekler ve koyunlar kabilinden yerli hayvanlarla tınlamalı yerine etkileşime giren çiftçilerin ve işçilerin enfekte ayrımsız sakırga aracılığıyla ısırılma riski henüz efdal.

Justin Bieber’ın son görüntüsü hayranlarını şoke etti

Lyme hastalığı sunma çokça kimleri etkiliyor?

Share: