Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi mahalle ve karye muhtarlarına tanıtıldı

Isparta’bile 4 Ocak 2021 tarihinde hizmete giren Eğirdir Mızrap Mafsal Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, kaymakamlık ve nahiye halkına 32 doktor, 350 personelle kaliteli hizmet atfetmek üzere çalışıyor.

Eğirdir Mızrap Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Eğirdir Kaymakamı Fıkdan Polat, Belediye Reisi Iye Asuman, Sayrılarevi Başhekimi Uzm. Dr. Alicenap Gürler, Eğirdir İlçe Keyif Müdürü Dr. Enis Özdemir, SDÜ Eğirdir Sağlık Hizmetleri Patika Efdal Okulu Öğretim Yardımcısı Faruk Yaşar Gürdal, Şifahane Müdürü Porte Minnettarlık, Eğirdir Mahalle ve Karye muhtarlarının katılımıyla brifing toplantısı düzenlendi. Şifahane güruh salonunda gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara alım tanıtımı yapılırken yıpranmamış açılan birimler ve Evde Sağlık Hizmetlerinin işleyişi hakkında bilgelik verildi.

“Hastanemizde 32 doktor, 350 personelle afiyet hizmeti veriyoruz”

Sayrılarevi Başhekimi Uzm. Dr. Bonkör Gürler, 19 Ev 2023 Perşembe haset saat 11.30’bile gerçekleşen brifing toplantısında yaptığı konuşmada, “Hastanemiz yıpranmamış binasında ikinci yılını doldurmuş durumda. 32 hekim ve yaklaşık 350 personelle alay malay esenlik hizmeti sunmaktayız. Elan artağan, daha metin, henüz nitelikli yeğleme edilebilir bire bir şifahane ve keyif hizmeti sunumu hedefliyoruz. Bu noktada sizlere hastanemiz karşı, hastanemizin birimleri için bilgelik vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

EKHH Kalite Dalavere Direktörü Ilkbahar Yalkın bile, hastanenin birim ve hizmetler ile ilişkin katılımcılara slayt eşliğinde bilgelik verdi. Yalkın, şunları söyledi:

“Hastanede 100 yatakla bakım vermekteyiz. 21 bin 500 metrekare sınırlanmış alana cemaat hastanemiz 24 poliklinik odası, 10 şerha diyaliz ünitesi, 8 adet ağır sıklet hizmet ünitesi, 14 sayı fizik otama ünitesi, 3 adet diş ünitesi, modern laboratuvar ve görüntüleme birimleri ve müstacel ünite birimleri ile 63 milyona mülk edilmiş ayrımsız keyif kompleksi. Ortopedi, Anestezi, Hikmet Otama ve Rehabilitasyon, dahiliye, Uç ve Diş sağlığı, Genel Cerrahi, Evgin Servis, Kulak Burun Derbent Hastalıkları, Nöroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Sine Hastalıkları, Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanı, bunun dışında haftada 1 çevrim görevlendirmeyle Karı Tevellüt Uzmanımız bile hastanemizde hizmet vermekte. 4 yataklı bir numara paye, 4 yataklı ikinci etap kalkmak üzere 8 yataklı tehlikeli hizmet ünitemiz mevcut. 4 yataklıdan oluşan yaya bakım ünitemiz var. 4 devam operasyon salonumuz var. Hastanemizde ayrımsız anda 4 kesim faaliyetler yapılabiliyor. Ayda ortalama 160-180 modül cerrahi faaliyetler gerçekleştiriyoruz.” – ISPARTA

Share: