Elon Musk tweet attıkça ABD’liler yatırım yaptı

Geçtiğimiz ay yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 16’sının Elon Musk’ın tweet’lerine bakarak vehleten aşkın envestisman yaptığı belirtilirken çalışmaya katılanların neredeyse yarısı Elon Musk’ın tweet’lerinin “oldukça komik” olduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 29’u ise Elon Musk’ın tweet’lerinden hoşlanmadığını bildirdi.

Attığı tweet’lerle türlü şirketlerin ve saklı yazı paraların artmasına, kimi vakit bile azalmasına faktör olan Tesla CEO’su Elon Musk’un yatırımcıya etkisi ile ait araştırı yayınlandı.

NTV’deki habere bakarak; ABD’da yapılan çalışmada, ESIR’lilerin yüzde 37’sinin Elon Musk’ın tweet’lerine binaen yeryüzü beş altı bir kere yatırım yaptığı bildirildi.

6-8 Küçük Ay tarihleri beyninde 30 bin 400 sevimli ile yapılan araştırmada, Elon Musk’ın tweet’lerinden etkilenerek apansız çokça envestisman yaptığını açıklayan şahıslar ise yüzdelik 16 oldu.

KATILIMCILARIN NEREDEYSE YARISI MUSK’IN TWEET’LERİNİ ‘KOMİK’ BULDU

Çalışmada, kişilerin neredeyse yarısı Elon Musk’ın tweet’lerini ‘berenarı matrak’ bulduğu belirtilirken, kısaca dörtte biri atılmış tweet’lerden emniyetli olamadıklarını, yüzdelik 29’u ise tweet’leri düzenli bulmadığını bildirdi.

Araştırmada, Elon Musk’ı bittabi biri kendisine gördükleri sorusuna katılımcıların yüzde 48’i ‘de’ kendisine nitelerken, yüzdelik 7’si ise ‘aptal’ olarak gördüğünü belirtti.

Elon Musk üzerine ölçüm ettikleri şey nedir sorusuna ise katılımcıların yarısı ‘tutkusu ve bağlılığı’ derken, Elon Musk’ın bildirme sevmediğiniz özelliği nedir sorusuna ise yüzde 35 ile ‘küstahlığı’ şeklinde yanıt verdiği belirtildi.

MUSK’IN PAYLAŞIMI DOGECOİN’UN DEĞERİNİ 1 SAATTE %40 YÜKSELTMİŞTİ

Tesla ve SpaceX CEO’akarsu Elon Musk, Twitter üzerinden Dogecoin paylaşımı yaparak saklı yazı paranın sadece 1 saatte yüzdelik 40 yükselmesine yol açmıştı.

Peşi Sıra Aslan Kral’dan ayrımsız sahneye kendisinin ve Dogecoin’in sembolü olan Shiba Inu cinsi köpeğin yerleştirildiği bire bir görseli paylaşarak ‘Bir şey değil’ ifadelerini kullanan Musk, henüz sonra bile Dogecoin’mağara halkın saklı yazı parası olduğunu ifade etti. Bu paylaşımlarla Dogecoin’mağara günlük yükselişi yüzde 75’i aştı.

GAMESTOP HİSSELERİ %100’AD ÜZERİNDE BİR ARTIŞ GÖSTERDİ

Ünlü toplu tartışma Reddit’in borsa bölümü WallStreetBets’in video oyun satıcısı GameStop hisselerinde artışa etken olmasının ardından Elon Musk, GameStop üzerine “Gamestonk!!” (oyun eş) şeklinde paylaşımda bulunarak artışa ilgi çekmişti.

Hedge fonlarıyla bayağı yatırımcı arasındaki mücadelede adi yatırımcıdan yana tavır düz Elon Musk’ın GameStop için attığı tweet sonrası ise şirket hisseleri yüzde 100’ad üstünde benzeri çoğalma göstermişti.

Musk’a karşı ayaklandılar: İstemiyoruz

 

Musk’ın yeni planına Papualılar’dan aksülamel

 

Share: