Elon Musk ve Dogecoin kurucusu birbirine girdi!

Elon Musk Twitter’ı mübayaa çabasındayken tıpkısı yandan birlikte içtimai medya platformunda tartışmaların merkezinde düz almaya bitmeme ediyor. Son kendisine Musk, Dogecoin yaratıcılarından Jackson Palmer’ı anif tıpkısı şekilde eleştirerek ilgi çekti.

Musk’ın Palmer’ı uğur almasının nedeni ise, Dogecoin yaratıcısının Musk’ı hilekâr adına nitelemesi ve yazılımdan bire bir madde anlamadığını söylemesi.

PALMER: ACUN DOLANDIRICILARI ÇOK SEVER

Avustralya malumat sitesi Crikey ile yaptığı röportajda Palmer, Twitter’üstelik kripto dolandırıcılıklarını belirlemeye apotr olabilecek tıpkı bot oluşturup Musk’a Twitter’dan kaygı gönderdiğini anlattı ve Musk’ın kodlamayı gani anlamadığını söyledi. Palmer, Musk’ın programlama dili Python’u nasıl çalıştıracağını bilmediğini belirtti.

Palmer antrparantez eleştirilerine şu şekilde devam etti: “Bire Bir devir hesabına getirebileceği umuduyla aynı basiret satıyor, fakat bunu yapabileceğini bilmiyor. Biliyormuş gibi yapmakta kıtipiyoz çok gür. İyi tıpkısı dolandırıcı, dünya dolandırıcıları çokça sever.”

MUSK’TAN PALMER’A ANIF ELEŞTİRİLER

Musk, Palmer’ın yorumlarına Twitter’dan yanıt vermeyi tercih etti:

Musk, Palmer’ın oluşturduğu harf karşı “Çocuklarım 12 yaşındayken Jackson’ın bana gönderdiği abuk subuk senaryodan henüz ongun kod yazıyorlardı” dedi.

Bunun üstüne Palmer kodu yayınlayarak, “Katiyen süper ağdalanmış olduğunu söylemedim, ancak bu macerasız senaryo kesinlikle henüz bir iki ağdalı olanı çakozlamak ve uyarlamak amacıyla çalıştı. dolandırıcılar o zamandan beri taktiklerini geliştirdiler. Bunu birçok insanla paylaştım ve onlar amacıyla işe yaradı” dedi.

2015 yılında Dogecoin ile yollarını ayıran Palmer, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’mağara 2018’dahi namına sosyal iletişim araçları zehir amacıyla benzer aynı senaryo üzerinde çalıştığını söylediğini belirtti. Palmer, ayyarlık taktikleri giderek daha ağdalanmış ayla geldiğinden, kodun zaman o kadar deli dolu olmayacağını dahi sözlerine ekledi.

“PALMER HİÇBİR DEVIR YEGÂNE BİR DOGECOIN KODU YAZMADI”

Twitter’ı satın alma sürecinde olan Musk bununla birlikte kalmadı; Palmer’ın Dogecoin ile ilişkisini sorguladı. Oysaki Musk, Tesla ve SpaceX’mağara kâh ürünleri üzere ödeme kendisine Dogecoin’i akseptans etmeye dahi başladı.

Palmer’ın eleştirilerinden sonraları Musk bile “Palmer, tek antlaşma tek bire bir Dogecoin kodu yazmadığını söylemeyi seçkin zaman unutuyor” dedi. Bunun konusunda Palmer, Dogecoin kuma yaratıcısı Billy Markus’fecir Musk’ın suçlamasına karşılık vermesini istedi.

Markus, Twitter’birlikte, “Bizden sonrakiler, kod temelinde Jackson’ın evet da benim yaptığımın elan fazlasını yaptı. Sanırım 20 satırlık kod yazdım ve gerisini kopyaladım” diyerek yanıt verdi.

Hangi Palmer ne dahi Markus çıktı Dogecoin üstünde çalışıyor. İkili, kripto mal birimini 2013 yılında aynı hezel namına başlatmıştı.

Eski bire bir IBM yazılım mühendisi olan Markus ve ayrımsız Adobe yazılım mühendisi olan Palmer, Dogecoin’i oluşturduklarında tanışmamışlardı üstelik. Palmer şaka kendisine “Dogecoin”e yatırım fayrap etmek karşı tweet attı ve dogecoin.com kayran adını satın aldı. Markus siteye hasbelkader rastladı ve henüz geniş demografik özelliklere seslenme edebilecek ayrımsız sayısal servet birimi programlama çabasıyla ilgili yerine Palmer ile temasa geçti. İki mühendis, sene ortamında Dogecoin’i piyasaya sürdü. Saklı Yazı dünyalık birimi bundan sonra yeryüzü altın dijital paralardan biri.

Elon Musk tweet attı: Dogecoin’in fiyatı fırladı

 

Musk’ın McDonalds’a yaptığı Dogecoin çağrısına Burger King’ten yanıt geldi

 

Musk: Aptalların konusunda etraflı süredir para yağıyor

 

Share: