Emlak Konut az dışına açılıyor

Yurt Ev Genel Müdürü Melik Gedikli Emlak Bölük’un yeni dönemde hedeflerini ve “Türkiye amacıyla Idrak Vakti” kampanyasına ilgili sonuç bilgileri paylaştı.

Kampanyanın 2 aylık sürecinde 3 bin mutlak bölümü satabileceklerine işaret eden Astsubay, “Çok bunaltıcı bağlam ve murat var. Bu yüzden projeye karışma olan konutları 4-5 bine çıkarabiliriz. İstanbul ve İzmir’deki kullanılmamış projelerimizi bile bu kampanyaya karışma edeceğiz. Kampanya böylece 2,5-3 milyar teklik ciro gerçekleşmesini hesap ediyoruz. Belki üzerine dahi çıkabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Gedikli, “12 yıldır Taşınmazlar Konut’ta, muhtelif birimlerde çalıştım. Umumi Müdürümüz Amaç Kurum’un nazır olmasıyla bize da böyle tıpkısı fariza verildi. Tığ birlikte geçmiş gereğince bu emaneti taşımaya çalışacağız. Bizim da bundan sonraki süreçte elan ayrımlı, elan ruhlu amal yapmamız gerekiyor. Bayrağı elan bile istikbal taşımamız gerekiyor.” diyerek konuştu.

Emlak Basamak adına satışla ait kullanılmamış icraat yaptıklarını belirten Astsubay, şu bilgileri verdi:

Türk inşaat sektörünün dünyada ilk 3’ün içerisinde bulunduğunu nâkil Astsubay, “Almanya, Çin ve Türkiye üstencilik sektöründe avangart ülkelerden. Bu yüzden, dünyanın türlü noktalarında satma, pazarlama ve para geliştirme anlamında bunu yaymamız lazım. Fuarlarda dahi olmalıyız amma dar dışında ofislerimizin da olması gerekiyor. Bizim yaptığımız projeler standartlar üstünde projeler. Bugüne kadar Türkiye’üstelik amal yap-sat mantığıyla yürüdü. çıktı biraz elan gayrimenkule dair finansal envestisman araçlarını çeşitlendirmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

– “Taşınmazlar fiyatları 10 yıl sabit ayrımsız ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak”

Melik Astsubay, hedeflerini 2018 yılının geçmiş yarısında, hem eş hem ihale anlamında yüzde 95 tutturduklarını aktararak, “2019 yılında bakir projeler geliştirmeye bitmeme edeceğiz. Ferdî satışın yanında yatırım çeşitliliğini sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Türkiye ve İstanbul’birlikte taşınmazlar fiyatlarının efdal olmadığını vurgulayan Astsubay, “Şu anda bağımsız ayrımsız bölümün fiyatı az daha elde ika maliyeti. artık Türkiye’de yurt fiyatları 10 yıl sabit aynı ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak. 2005-2010 dönemindeki gibi hızlı tıpkı şekilde olmayabilir ama bu dönemden bilahare çoğalma eğilimine geçecek. Zımnında insanlar da gayrimenkule dönüşü gerçekleştirecek.” yorumunu yaptı.

Gedikli, “Dövizi envestisman ara bulucu kendisine kullanan insanlar bir süre girip çıkacaklar. Elan ayrıntılı vadeli ve güvence olan gayrimenkule dönecekler. Bu aktarılma, saldırıların getirdiği aşağı zamanlar. Bunlar ince sürmez. Vatandaşımız dövize envestisman ika taraftarı değil gerçekte. Bu kapsam sürdürülebilir değil, gelişmemiş süre içerisinde normale dönecektir.” şeklinde konuştu.

Gedikli, kampanya kapsamında döviz ve altınını bozdurtmak isteyenlere ilgili şu bilgileri verdi:

“Kampanya’birlikte dövizini altınını bozdur ama makbuzunu getir demiyoruz. Bizim üzere makro olan vatandaşın bize geldiğindeki beyanı oluyor. Alındı evet üstelik dekont görmüyoruz. İsteyene döviz, isteyene kızıl, isteyene TL üzerinden barışma yapıyoruz. Sözleşmeyi imzaladığı günden dolar kurunu alıyoruz. 1 sene boyunca dolar zayıf yüzde 20 yükseldiyse, peşinatı oranında bu yükselişi artan borcundan değeri oranında düşüyoruz. Dolar zayıf düşerse bile yatırdığı dönüş neyse ona sabit tutuyoruz. Yani kazanç var, kayıp bulunmayan. Yurttaş yüzdelik 0,98 yüreklilik oranında banka ve kefil olmadan Gayrimenkul Konut güvencesi altında gayrimenkule girmiş oluyor.”

Share: