Emlak piyasasındaki yükseliş mihman olabilir

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

KUL’birlikte aşıların yaygınlaşmasıyla alay malay insanlar maskelerini çıkarıyorlar ve tıpkısı 2019’daki üzere dinleti biletleri satın alıyorlar ve tatil planları satın alıyorlar. Amma bu ibret dönme sona erdikçe pandeminin tıpkı gerçekliği mihman arkaç gelecek kabil görünüyor: alarga mücahede.

Envestisman yönetimi şirketi Vangauard’fecir dünyaca adlı otomobil üreticisi Ford Motor’a kadar bir nice müşareket kalıcı olarak melez himmet modellerini benimsemeye başladı. Bu faaliyet biçimine göre çalışanlar haftanın anlaşılan günlerini evde fiilen geçirirken ayrıksı günleri ise ofiste geçiriyor. bahis konusu düzenlemelerin Amerikalı ekonomisindeki etkilerini şimdiden kestirmekse haddinden fazla yoğun

Stanford Üniversitesi Nicholas Bloom yıllar öncesinde alarga çalışmaların tafsilatlı vadeli konuşu etkilerini araştırmaya başladı. Pandemi sürecinde evde mücahede konusunun uzmanı olarak danışılan isim haline mevrut Bloom’un konuyla ilgili bir nice makalesi bulunuyor.

Bloomberg’in haberine göre Bloom konuyla ilgilendiren en son araştırmasında uzaktan mücahede uygulamalarının göçe, yurt piyasasına, ırki tenevvü konusuna ve üretkenliğe etkisini tartışıyor.

Bloom uzaktan emek uygulamalarının etkilerini tanım ederken “Donut (KÖLE’de ferah yerine tüketilen çember şeklinde aynı gato) Etkisi” tabirini kullanıyor. Ekonomi profesörü Amerikalıların her an elan fazla şehirlerden banliyölere kaçtığını belirterek şu ifadelere düz verdi:

“Sunu fazla göç veren yerler büyük şehirlerin merkezleri. Şehirlerin merkezi yerlerinde haddinden fazla keskin tıpkı kapsam söz konusu. Bu bölgeler insanların ve işletmelerin tahminî %15’ini kaybettiler ve benzeri nazik şehirlerin banliyölerinde ise ebat bilakis küçük ongun gidiyor. Aslına bakılırsa iri şehirlerin banliyöleri gayrimenkul piyasasının en hamam olduğu yerler kabil görünüyor. Bilcümle bunların melez himmet sistemine geçmekle ilgisi olduğunu düşünüyoruz. Haftada iki dönem evden çalışabiliyorsanız, banliyölerde varagelmek henüz çekici arkaç dirimlik çünkü daha bir iki işe gidip gelmeniz gerekir. Amma bu hep gidip Alaska’evet taşınmanızı imkansız kılıyor, bu işe yaramayacaktır.”

Iktisatçı kent merkezlerine olan 40 almanak göçün sebeplerinden bile bahsetti. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Bloom taze insanların giderek daha fazla şehir merkezlerine taşındığını, yaşlandıklarında ise bir hemencek banliyölere vurdumduymaz dönmediklerini belirtiyor. Fakat evden mesai uygulamalarının yaygınlaşmasıyla bu uzanım değişiyor. Bloom, “Site merkezlerindeki fiyatların 2005 yılı ile tıpkısı olacağını düşünebilirsiniz. Ki bu fiyatlı benzeri fiyatlamadır ve banko banliyölerden daha pahalıdır. Ancak aradaki çalınmış tıpkısı miktar daralıyor” ifadelerine düzlük verdi.

Bloom’un araştırmalarına göre Amerikalıların elden %28’i pandemi sonrasında müstevli öncesiyle aynı say sistemine çalmak istiyor. Vurdumduymaz mütezayit %72’lik kısımsa şehrin kalabalığına koymak üzerine çekinceli. Stanford Üniversitesi profesörü, “Önümüzde yükselen gayrimenkul fiyatlarıyla ilgilendiren yoğun ayrımsız sorun var. Aynı bambaşka açıdan bakıldığında gayrimenkuller açısından yer balaban sorunun gökdelenlerle lacerem başa çıkılacağı üzere gözüküyor. Üretken analizör var ancak bu kıytırık mümteni” dedi.

BENDE’birlikte mortgage endeksleri düştü

 

Altının kilogramı 524 bin liraya yükseldi

 

Müsilaj için seçme öz: Marmara Denizi’nde hangi oluyor?

 

Share: