Emlak piyasasının ateşini körükleyecek denk artışı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İnşaat sektörünü ve gayrimenkul piyasasını yakından ilgilendiren kaba fiyatları bu yıl aynı kere elan yükselişe geçti. Fiyatlardaki artım normal şartlarda sektörde mevsimsel tıpkısı dinginlik beklenmesine rağmen gerçekleşti.

Bloomberg International’ın haberine göre kaba fiyatları hazırlık sıkıntısı ve bölük inşaatlarındaki artış zımnında ortaya artık. Kalas üretim bölgesi Garp Kanada’daki eşit artışı imdi ürünlerinin azalmasından ve ÇAKER’nin güneyinde tanıdık istihdam sıkıntısından kaynaklandığını belirtiyor. KUL’de önümüzdeki aydan itibaren amiyane tıpkı Kanada odununa iki ikmal rüşvet ödenecek olması dahi KUL’deki maliyetleri ters etkiliyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, fiyatlardaki artım sülale sahibi girmek isteyenlerin ince bir süre faziletkâr fiyatlarla karşılaşacaklarının sinyalini veriyor. Salı günü itibariyle, KÖLE’dahi kaba vadeli kontratları Chicago’daki 1.000 kaba kutur birimi başına 735,70 dolar civarında muamelat gördü ve müstevli öncesi ilkokul yıllık averaj olan 356 doların iki katından aşkın seviyeye ulaştı.

Kaba fiyatlarının volatilitesi pandeminin başlangıcından bu yana oldukça efdal. Kovid-19 sürecinde taşınmazlar piyasasının patlamasıyla birlikte kalas fiyatları rekor seviyeye ulaşmıştı. Fakat yükselen temenni karşısında kalas fabrikalarının üretimi artırması ve faziletkâr fiyatların pejmürde talebini sınırlaması cihetiyle fiyatlarda mail zamana büyüklüğünde düşüş gözlemlenmişti.

Ocak yapımında geçer hafif ağaç kerestesinin cesim tıpkısı üreticisi olan Kanada eyaleti Britanya Kolumbiyası’nda günlük maliyetlerde yükseliş gözlemleniyor. Kanada’daki beş altı kalas fabrikası, maliyetlerin mir fiyatlarını aştığı gerekçesiyle üretimi kısıtladı.

Britanya Kolumbiyası’ndaki kütüklerin maliyeti (kerestenin hammaddesi) piyasadaki kütük demir oranına bakarak hükümet marifetiyle belirleniyor. Hükümet kereste vadeli işlemlerinde herhangi bir çeyreği tehirli adına ayarlar. Bu ayın başlarında, oranların aynı kısmı ayrımsız sene öncesine bakarak dört mezuniyet artarak daha eski ve henüz yüksek vadeli iş fiyatlarına kapalı kalmıştı. Mavera yandan, kaba fabrikaları ise bu seviyelerden düşen kaba fiyatlarını alıyordu.

beraber, Chicago borsasından RCM Alternatives Analisti Brian Leonard’a bakarak, Kuzey Amerika’nın kerestesinin nazik aynı kısmının üretildiği KUL’nin güneyinde, istihdam sorunları üstelik fabrikaları huzursuz ediyor.

Leoonard, hazırlık zinciri krizi dolayısıyla fiyatların 2022’nin önceki çeyreğinde bile yükselişini sürdürmesini bekliyor. Bu ev kabul etmek isteyenler için ızdırap tıpkısı veri.

ESIR Ulusal Karı Üreticileri Birliği İcra Müesses Başkanı Jerr Howard, “Vadeli prosedür fiyatlarının yeniden üst çıktığını görüyoruz ve bu kuşkusuz düzensiz kereste yapım şirketlerinin satın alma maliyetlerinin yükseleceği anlamına ati” ifadelerine düzlük verdi.

Biçim örgütüne göre, bu yılın başlarındaki eşit artışı KÖLE’de sayı farkı tıpkı evinin fiyatına 40 bin dolar büyüklüğünde maliyet ekledi ve bazı inşaat şirketlerini yapım yapmayı abanmak zorunda kaldı.

Gene da talebi azaltabilecek ve fiyatların henüz da artmasını önleyebilecek faktörler bulunuyor. Kaba ticareti stratejilerinde uzmanlaşan Westline Capital Strategies’in CEO’akarsu Greg Kuta, repo oranlarının itila olasılığının nazik tıpkı ihtimal olduğunu, sülale fiyatlarının ve enflasyonun tırmandığını söyledi.

Kuta, “Örgensel, yayımlanma etkisiyle oluşan murat potansiyeli bibi var, ancak bunun bölük inşaatçılarını geçen yılki gibi şaşırtacağını sanmıyorum” dedi.

Fahiş kira dönemi hangi kadar sürecek?

 

Ensiz dışı üstencilik hizmetleri sigortalanacak

 

Cesaret hızında artış, yeryüzü şişman yardım mevduattan

 

Share: