Engelli açacak çalım limiti 450 bin teklik oldu

Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin evvel otomobil pil fabrikasının kurulmaya başlandığını belirterek, “TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve parça üretimi yapacak.” ifadesini kullandı.

Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan “Bursa İlinde Yapılacak Olan Batarya Hücresi ve Modül Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Ululuk Yardımı Verilmesine İlişkin Cumhur Reisi Kararı”nı değerlendirdi.

Paylaşımında, Siro Silkroad Bozulmamış Erke Ambarlama Teknolojileri Sanayi ve Tecim AŞ’nin Bursa’nın Gemlik ilçesinde gerçekleştireceği batarya hücresi ve modül üretim tesisi yapımına proje bazlı çap yardımı verilmesini kapsayan karara meydan veren Varank, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin evvel otomobil pil fabrikası kuruluyor. 2 milyon vasıta çoğaltma kapasitesine cemaat 30 milyar dolardan çok ihracat yapabilen otomotiv endüstrimiz amacıyla dev bire bir girişim. TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve parça üretimi yapacak.”

Bakan Akar, Tren Milli Günü’ne katıldı

 

Cumhur Reisi Erdoğan: Afrika ile ticarette hedef 75 milyar dolar

 

Share: