Er gelmek talip down sendromlu depremzede, hususi güvenlik üniformasıyla mutlu oldu

Kahramanmaraş’tan ailesiyle Yozgat’a gelen ve leşker olma hayali kuran depremzede down sendromlu gailesiz, Bozok Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Koca Mektepli Yurdunda özel düzenlilik görevlileriyle fahri himmet yapıyor.

Onikişubat ilçesinde evleri 6 Şubat’taki depremlerde hasar gördüğü için ailesiyle Yozgat’a mevrut down sendromlu 20 yaşındaki Ahmet Kaplayan Şanlıdal, KYK Bozok Erkek Mektepli Yurdu’na yerleştirildi.

Annesi, babası ve kardeşleriyle yurtta küsurat Şanlıdal’ın leşker oluşmak istediğini öğrenen sıkıntılı yönetimi ve güvenlik görevlileri, gence özel asayiş üniforması giydirdi.

Şanlıdal, yurtta düzenlilik görevlilerine koruyucu kendisine gönüllü mesai yapıyor.

Ağababa Mehmet Şanlıdal, gazetecilere, oğlunun leşker kıyafeti giymesini gönül ettiklerini belirterek, “Burada güvenlik görevlisi oldu. Isteyerek görev yapıyor, mülayim ayrımsız birey. Allah böyle evlatlarımızı bizlere ödül verdi. Ahirette karşılığını göreceğiz inşallah.” dedi.

Anne Mediha Coşkun Şanlıdal bile elverişsiz yönetimi ve çalışanlarının kendilerine sahip çıkıp, bindi olduklarını dile getirerek, “Şamil çok bahtiyar oldu. Görevini da namına getiriyor. Asker kıyafetini dahi giydirir muradına erdirirsek çokça mutlu olacağız.” diyerek konuştu.

Asayiş görevlisi Hakkı Özer ise “Düzenlilik amirimiz oldu. Ona topluluk çıkıyoruz, o birlikte bize arkalama ediyor. Düzenlilik görevlisi olduğu için bile haddinden fazla bahtiyar. İnşallah giderek de leşker olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: