ESIR mortgage endekslerinde tuhaf vizyon

ESIR Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu referans araştırmasına göre, sezonluk faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve çekicilik kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzde 3,1 düşüşle 645,4 benek oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,3 artışla 262,1 fakül olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 5,1 düşüşle 2.869,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,15 (Geçmiş yüzde 3,17), 15 yıllık yüzdelik 2,52 (Eski yüzdelik 2,56), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,54 (Esbak yüzdelik 2,54), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,29 (Eski yüzdelik 3,34)  oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa ya bile refinansman için yapılan hep geleneksel ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri atılmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren emin aynı belirti namına akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri için gani bir araz adına değerlendiriliyor.

Araştırı 4 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Share: