ESKİŞEHİR – Volta güçlüğü çeken hastalanmış, sınırlı artroskopi ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Sivas’ta zinde ve 3 aydır volta güçlüğü çekici hastalanmış, Eskişehir Kent Hastanesinde ameliyatla ağrılarından kurtulup sağlığına kavuştu.

Evli ve 3 bala babası mütekait işyar Yusuf Çataltepe, kalçasındaki ağrılar nedeniyle Eskişehir’e gelerek Site Hastanesine başvurdu. Muayenesinde, Çataltepe’nin kalça ağrılarına mafsal sorunlarının illet olduğu belirlendi.

Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Opr. Dr. Aytek Hüseyin Çeliksöz ve ekibi, Çataltepe’ye sınırlı artroskopi ameliyatı uyguladı.

Çeliksöz, gazetecilere, merbut formül ameliyatın bölgede nadiren, Eskişehir Şehir Hastanesinde ise ilk kez yapıldığını söyledi.

Çataltepe’nin durumuna ilgilendiren bilgi veren Çeliksöz şunları kaydetti:

“Hastamızın kalçasında, kasığına vuran sakil bir ağrısı vardı. Oturup kalkarken, yürürken biberli ağrıları oluyordu, dizini karnına akilane çekemiyordu. Muayenesinde çekilen MR’ında, kural ekleminde benzeri problemi olduğunu ve bu problemin sınırlı ayrımsız kalça artroskopi ameliyatı ile giderebileceğini gördük. Bu işin çözülebileceğini ona izah ettik. Sınırlı kural artroskopisi yaptık. Kendisi gayet bahtiyar. İstediğimiz başarıya ameliyat sırasında ulaştık. Önümüzde ayrımsız salah sürecimiz olacak, şu zaman kendisi çokça şen amma heyecanlanıp elan şişman hareketler egzersizler yapmasın diye niteleyerek az buçuk kısıtlayacağız bittabi ki. İyi serencam aldık, takibinde dahi gür serencam alacağımızı düşünüyoruz.”

Merbut artroskopi ameliyatının özel araç gereçlerinin olduğunu bildiren Çeliksöz bunların temininde bindi verenlere teşekkürlerini iletti.

Opr. Dr. Çeliksöz bu ameliyatı uygun gördükleri hastalara yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yusuf Çataltepe ise 3 aydır yürüme güçlüğü çektiğini, ameliyatın ardından kamu ağrılarının ağız ağıza kesildiğini ve kendisini haddinden fazla ferah hissettiğini dile getirerek Çeliksöz ve ekibi ile şifahane personeline teşekkürname etti.

Share: