Ethereum rakiplerinde dinamik adımlar

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Geçtiğimiz yıl nisan ayında Silikon Vadisi’nin teknoloji şirketi Propy CEO’akarsu Natalia Karayaneva, kaleme aldığı bir yazıda gayrimenkul varlıklarının non-fungible token’a (NFT) dönüştürülmek amacıyla oldukça akıllıca olduğunu yazmıştı. Yazının arkası sıra birçok müteşebbis, dönüşümü beraberinde getirecek ayrımsız girişim için harekete geçti. Karayaneva gayrimenkul varlıklarının NFT’ye dönüştürülmeden dahi bir nice anlamda dijital varlıklara benzer tıpkı şekilde akıntı ettiğini savundu.

Forbes’un haberine bakarak bire bir şeyi NFT’ye çevirmek birçok avantajı birlikte yanı sıra getiriyor. Bunlar ortada entelekt anlaşmalar, sadeleştirilmiş muamelat süreçleri üzere akil telefonlarıyla büyüyen birçok zihayat insanı memnun edecek faydalar bulunuyor. Taşınmazlar satın alımı alelumum teferruatlı süren, mühlik ve çarkıt yöntemlerin kullanıldığı tıpkı süreç. NFT’ler ise taşınmazlar alımlarını hızlandırarak kolaylaştırabilir. Şimdiden yeni sulp yurt alıcıları anadan görme yöntemin dışında çözüm arayışında. Erdemli değerli ve teferruatlı süren aile satın kurum süreci bir nice uzlaştırıcı üstelik gerektiriyor. Yurt alımlarında ise çıktı slayt ve “biricik tık” yaklaşımına müteveccih talepler artıyor.

Ancak taşınmazlar varlıklarının NFT’ye dönüştürülmesinin önünde bazı engeller var. Öncelikle bire bir NFT yaratılması, elan sonra bu NFT’nin içerisinde bulunduğu ülkenin kanuni çerçevesine uygun ağıl getirilmesi gerekiyor. Tıpkısı zamanda birçok NFT’nin anonim olması birlikte gayrimenkul kurum süreçlerinde engel yaratabiliyor.

Bunun amacıyla vergi yükümlüsü taşınmazlar sahibi ile NFT sahipliği beyninde demet kurulması gerekiyor. Bu şekilde NFT’nin sahipliği, resen yerine taşınmazlar varlığına para aktarımı edilebiliyor. Bu şekilde da kebir ölçüde zamandan ve paradan tasarruf edilebiliyor. bununla birlikte tıpkı varlığı benzeri cüzdandan diğerine aktaracak, kişisel isimleri toplayacak ve mahdut etiket kontrollerini gerçekleştirecek benzeri protokole ihtiyaç duyuluyor. Tam bunlar ise gerçekleşen işlemin doğruluğunu güvence altına alıyor.

Karyaneva, bu süreçlere bulduğu çözümlerin peşi sıra ‘KÖLE merkezli benzeri tüzel kişiliğe’ ilgilendiren bir stüdyo daireyi NFT’ye dönüştürdü. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu daire ayrımsız zamanda 2017 yılında aptal sözleşme aracılığıyla satın alınan evvel saklı yazı mal varlığıydı. Ofis o dönemde TechCrunch’ın ve Arrington Capital’ın Kurucusu Michael Arrington eliyle satın alınmıştı. Dairenin dönüştürüldüğü ve satışın öznesi NFT’ye ise hem daire hem dahi dairenin içerisinde kayran kayran, adlı çıkmaz sanatçısı Chizz’mağara aynı eseri karışma edildi.

NFT’nin yaratılmasının peşi sıra 9 Haziran 2021’bile 24 saat sürecek ayrımsız açık artırma düzenlendi. 40 sevimli Ethereum’la ifa yazmak üzere öneri verdi. Kazanan ise Silikon Vadisi’nden aynı taze oldu. Mir işlemi 24 saatlik artırma sonucunda bir otel odasında gerçekleşti. As işlemi ise sadece 22 zaman sürdü. Daireyi (NFT’yi) satın düzlük sevimli ile vandöz yüz yüze gelmedi. Y ve Z kuşağı mensupları internet üzerinden makine da satın alabiliyor.

Tıpkı kolaylığı ve şeffaflığı gayrimenkul alımlarında da çekmek istiyorlar. Ancak faziletkâr seviyelerde asayiş ve elan aşkın bilgi tutarlılığı bu soy işlemlerde siber dolandırıcılığı alıkoymak üzere lazım. Blockchain üstünde NFT kendisine emlak satışı, geleceğin gayrimenkul piyasasını dönüştürebilir.

İklim değişikliğinin emlak fırsatı yarattığı 3 bölge

 

Akil telefon kullanım yaşı 3’e büyüklüğünde düştü

 

Elektronik ortamda 41 bin 402 murafaa yapıldı

 

Share: