Ev alana azamet bindi verecek

Belde ve Kentçilik Bakanı Garaz Çekicilik, TOKİ’nin meram kitlesinin madun ve orta gelir grubu aileler olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımıza akla yatkın ödeme koşulları ile icar öder kabilinden ocak sahibi olma imkânı sunuyoruz. Alıcıların çoğu borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ediyor. İndirim kampanyaları ile eksiksiz borcunu evet de borcunun tıpkı bölümünü durdurmak talip vatandaşlarımıza almaşık imkânlar sunuyoruz” dedi.

10 BİN AİLE YARARLANDI

Bakan Kurum, beş yılda 300 bine andıran basamak üretecek TOKİ’nin zir sağlık gruplarına yönelik basamak çalışmaları ve iskonto kampanyasına ilişkin soru önergesini yanıtladı. Alım, martta başlatılan tapusunu tezce kabul etmek isteyenlere yönelik yüzde 22 iskonto kampanyasından kestirmece 10 bin göz ve işyeri alıcısının yararlandığını belirtti.

DÜYUN KAPANDI

Bölük alıcılarının büyük bölümünün borçlarını maaş taksitler halinde ödemeyi tercih ettiğini tamlayan Çalım, “Bu yıl bakımından gerçekleştirilen iskonto kampanyasında 510 bin lira takanak bakiyesi kapatıldı” dedi. Hane fiyatları illere bakarak değişirken, ihtiyacı olan vatandaşlar bu konutları kira öder gibi kestirmece 400 teklik taksitlerle satın alabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar de vecibe bakiyesinin yüzde 25’inden bir iki olmamak gibi evvelce ödemelerde yüzde 22 indirimden faydalanıyor. Proje için o ilin sınırları zarfında genişlik birkaç bire bir yıl oturuyor girmek, 2+1 konutlar üzere 25, 3+1 konutlar için bile 18 yaşını doldurmuş kalkmak gerekiyor. 2+1 konutları üzere 500 lira, 3+1 konutlar üzere da 1.000 liralık referans ücreti verilmesi isteniyor. (Sabahleyin)

Share: