Evden düzentileme yurt fiyatlarını uçurdu

Avrupa’nın ışıldak şehirlerinin merkezlerindeki taşkın dairelerin benzeri çoğu boş ve daha çok kentler arası trafik daha az. Metrekaresi 15 ile 45 euroya kiralanan dairelerin tıpkısı çoğu boşalmış durumda. Fazlası bunların satışı de düşüyor.

Sözcü’den Şanlı Güven’in haberine bakarak; Uzmanlar, şu anda Avrupa’da bir taşınmazlar balonundan kortej ediyor. Paris, Londra, Berlin, Münih, Frankfurt, Hamburg kabil kentlerin banliyölerine ve köylerine kiralıklarda demet var. Site içlerine ilgi azalmış durumda, döşenmiş yerine bankacılar evet üstelik şube çalışanlarına kiralanan yegâne odalı dairelerin yüzde 60’dan ilavesi boş.

YÜZDE 1’İN ALTINDAKİ YILLIK EV FAİZLERİNİN YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇECEĞİ İDDİASI

Korona virüsü atlatılıp meydan dengelenince, yıllık yüzde 1’in altında olan bölük faizlerinin yeniden yükselişe geçeceği hesaplanıyor. Şu anda yılda, yüzdelik 0.3’e basamak faizi öneri fail bankalar birlikte var.

Faizlerin artmasıyla gelişigüzel taşınmazlar fiyatlarında bir düşüş beklenirken, dengeyi ensiz dışından gelen göçmenlerin bölük talebi ile yeni en edilen katmerli konutların satışları tutuyor. Gayrimenkul amacıyla yüreklilik veren bankalar üstelik, önümüzdeki yıllarda iri tıpkı sükûnet ve bedel düşüşlerinden saraka etmeye başladı.

Bu kentlerin tümünde aceleci bire bir yapılaşma de, emlak balonunun patlamasını tetikleyecek kadar görünürken, tıpkısı biricik Köln’de elan birkaç riziko olduğu belirtiliyor. Bunun nedeni ise orada konut arzının henüz beş altı olması.

İngiltere’üstelik konut fiyatları 17 yılın arz erdemli artışını gösterdi

 

KÖLE’bile bekleyen bölük satışları, tahminlerin altında

 

Bahçeli eve irade patlaması

 

Share: