Evden sakim cezire!

Britanya adasının yıldız batısında saha düzlük Càrn Deas adası satışa çıkarıldı.

Adaya bildirme yakın yerleşim yeri ise, 6 kilometre uzakta mevcut Şimal İskoçya’daki Ross and Cromarty bölgesinde yer düz kısaca bin 500 nüfuslu Ullapool köyü.

89 bin metrekarelik büyüklüğüyle İskoç takımadalarından biri olan adayı satışa çıkaran şirket, adayı “Càrn Deas’ın harikası, saf doğal güzelliğinde yatıyor” ifadeleriyle tanıttı.

Şirket, cezire ile ilgilendiren, “Burada gerçeklerden hoşur kaçabilir, derin aynı koku alabilir ve doğanın sunduğu şeylerin tadını çıkarabilirsiniz” ifadelerine kayran verdi.

Ada ile ilgili metinde, ”Kamp boşaltmak ve denizden yakaladıklarınızla devam etmek, tarih kıpırdamak, kanoyla gitmek veya yelkenli düzenlemek, geceleri kirlenmemiş devasa gökyüzünün tadını yararlanmak amacıyla iyicene ayrımsız meydan” denildi.

Adada rastgele yapının bulunmadığı aktarılırken, otel yapılmasına izin verilmeyeceği, bildirme aşkın aynı kabine tıpkısı yapının nesir edilebileceği belirtildi.

89 bin metrekare büyüklüğe erbap olan ada, Londra’daki bir daireden henüz fasit olduğu bildirildi.
Daha evvel, İskoç hükümetinin, kırsal isim düşüşünü önleme planları kapsamında, adalarda kalmaları yahut adalara taşınmaları üzere insanlara 50 bin sterline kadar öneri vereceği rapor edilmişti.

Share: