Evergrande paniği yayılıyor

Çin’üstelik yurt sektörünün sağlığına ilişkin endişeler haftanın önce prosedür gününde Hong Kong piyasasına da sıçradı ve yurt şirketlerinin hisse senetlerine aynı yılı çok sürenin sunma yaşayan satışını getirerek, bankalardan Ping Dakika Insurance Group Co.’evet, tekmil hisseleri ve yüksek faizli dolar tahvillerini aşağı çekti.

Hang Seng Yurt Endeksi yüzde 5,9 büyüklüğünde gerileyerek Mayıs 2020’den bu yana yeryüzü büyük düşüşünü gerçekleştirirken, Çin’in ortalık değeri açısından yeryüzü balaban sigorta şirketi Ping Zaman Insurance Hong Kong piyasasında yüzde 7,3 değer kaybetti. Hong Kong’un işaret endeksi Hang Seng yüzdelik 3,3 ile serencam iki ayın yeryüzü nazik günlük kaybını yaşadı. Envestisman yapılabilir seviyenin altında andıç ehil Çin dolar tahvilleri ise 2 sent büyüklüğünde geriledi.

Yatırımcıların haftalardır süren China Evergrande Group merkezli endişeleri, Çinli yetkililerin hükümetin dünyanın en ciddi borca erbap gayrimenkul geliştirici şirketine ilişik sessizliğini korumasının arkası sıra kolaylıkla yayılıyor.

Pekin yönetiminin Evergrande sınavı

‘Evergrande’nin temerrüde düşmesi daha açık ölçekli etkiler yapabilir’

 

Share: