Eversiyon tekniği ile alçalma önlenebiliyor

Eversiyon tekniği ile alçalma önlenebiliyor

Halk arasında katre namına bildik inmenin, cerrahide uygulanan eversiyon tekniği ile önlenebilir olduğu, oluşturduğu hasarın dahi genişlik organ indirildiği bildirildi

Kalp ve Yaradılış Cerrahı Op. Dr. Kadir Sağdıç:

“Eversiyon tekniği kullanarak yaptığımız cerrahi tedavide baştan sona felci önlüyoruz ve felçten etraf meydana gelen hasarı da sunma örgen indirmiş oluyoruz”

ANTALYA – Duygu ve Yaradılış Cerrahı Op. Dr. Boy Bos Sağdıç, ahali beyninde damla namına tanıdık inmenin, cerrahide muteber eversiyon tekniği ile önlenebilir olduğunu ve vücutta oluşturduğu hasarı bile genişlik uzuv indirebileceğini söyledi.

Memorial Antalya Hastanesi Ruh ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Şayan Sağdıç, umum ortada felç kendisine bildik inhitat ve tedavi yöntemleri karşı açıklamalarda bulundu.

İnme tedavisinde hastaların belirti veren ve vermeyen yerine iki guruba ayrıldığını aktaran Op. Dr. Sağdıç, dünyada tercih edilen tedavi seçeneğin cerrahi olduğunu söyledi. Cerrahi tedavide eversiyon tekniğin faydalarından bahseden Op. Dr. Sağdıç, “Eversiyon, zor tıpkı ustalık olmasına rağmen açıklığı ayrıntılı olan ve hastaya elan az uymazlık veren tekniktir. Semtomatik tedavide damardaki daraşlık yüzde 80 ve üzeriyse bu her an tıkanabilecek demektir. Bu gibi durumda hızla operasyon ediyoruz ve tamamıyla önlemiş oluyoruz. Eğer hastanın kısık kaybı, müşavere bozukluğu, yüzde tedenni, kaş ve gözde seğrilme kadar damla belirtileri var ise, eversiyon tekniği kullanarak yaptığımız cerrahi tedavide tamamen felci önlüyoruz ve felçten periferi meydana mevrut hasarı de sunu uzuv indirmiş oluyoruz” dedi.

Felç şiddetinin beyne giden pıhtının oluşturduğu tahribata göre farklılık gösterdiğine işaret eden Sağdıç, “Bunları önlemenin bir tane bire bir yolu var. Ruh ve yaradılış sağlığını etkileyen faktörlerin birlikte, hipertansiyon şeker hastalığı, diyabet hastalığı kabilinden hastalıklardan çekimsenmek ya dahi varsa bunların tedavisini yaptırmak gerekiyor” diye konuştu.

Sağdıç, dal ve bacaklardaki soy tıkanıklığının zamanında tedavi edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle şeker hastalığı hastalarının göl ayağı sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Genişlik ufak morarma ve ya üstelik yarada dakikasında soy doktoruna görünmesinde yarar vardır” ifadelerini kullandı.

Cerrahi yöntemde, takma huy kullanmamaya dikkat gösterdiklerini da nâkil Sağdıç, asıl soy kullanarak hastanın tedavi edildiğini ve 3-4 yıllık benzeri müddet yaradılış yolunun kategorik kalabileceğini söyledi.

Share: