FT: Nissan yöneticileri Renault ile ayrılmayı planlıyor

Financial Times’ın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Nissan Motosiklet Co. yöneticileri Carlos Ghosn’un Japonya’dan kaçışının peşi sıra Renault SA. ile potansiyel aynı ayrılığı hızlandırmayı planlıyorlar.

Financial Times’ın haberine bakarak, mühendislik ve imalat kısımlarının tamamını kapsayan gizil ihtilaf üzere yapılan civar görüşmeler Nissan’ın yönetim kurulunda yapılacak değişiklikleri birlikte kapsıyor.

Renault ve Nissan konuya ilişik istimara yapmadı

Gazetede önümüzdeki haftalarda kavil üzere beş altı eş projeyi açıklayacak olan Renault Umumi Heyet Başkanı Jean Dominique Senard’ın güzeşte sene Carlos Ghosn’un hesabına göreve başladığında, katılma konusunda şüpheleri olduğu bildirildi.

Nissan yönetimine mail ayrımsız gerçek Nissan’ın kullanılmamış göreve gelen CEO’su Makoto Uchida’nın bu yeni projeler üzerine Senard ile mümasil emek halinde olduğunu belirtti, antrparantez kaynaklar Ghosn döneminde da ara sıra mühendislerin imalat ve mühensilik kombinasyonunun destekcisi olmadıklarını bildirdi.

Gazetenin haberinde, ağız ağıza tıpkısı ayrılmanın söz konusu olduğu durumda, iki araba üreticisinin birlikte bakir şerik arayışına girebileceği bildirildi.

Finansal suçlardan kıran Japonya mahkemesinde yargılanan Renault SA ve Nissan Motor Co CEO’su ve Umumi Heyet Başkanı Carlos Ghosn karı hapsinde tutulduğu Japonya’yı infirak ederek Lübnan’a kaçmış ve Japonya’nın türe sistemini  ‘hileli’ yerine nitelemişti.

(Bloomberg HT)

 

Share: