Garanti Kozalak İnşaat hüsran etti

1948 yılından bu yana inşaat müteahhitliği ve yurt geliştirme alanında cümbüş gösteren Garanti Koza’nın iflasına karar verildi.

Bakırköy 3. Temel Ticaret Mahkemesi’nin aldığı konuyla ilişkin kendisine 30 Mart 2021 tarihinde aldığı karara göre şirketin tasfiye işlemleri başladı.

2020/917 Anne basit kararının 31 Mart günü yapılan duyurusu şöyle:

2600-0 İstanbul Ticaret Sicil Numarasında ve 3890006679 vergi numarasında kayıtlı ‘Oruçreis Mh. Teskstilkent Cd. Tekstilkent Sitesi B blok, No:12A/161 Esenler / İstanbul’ adresinde neşelilik gösteren batkın Garanti – Koza İnşaat Endüstri ve Ticaret Laedri Şirketi’nin 30/03/2021 sıra saat 14:24 fiktif ile iflasına karar mevdu olup tasfiye işlemlerine Müdürlüğümüzün yukarıda mukayyet dosyasından başlanılmıştır. İ.İ.K. 166. Maddesi layıkıyla bildiri ve zar olunur.

TAPULARINI ALAMADILAR

Bugüne kadar İstanbul’dahi 20 binden çok basamak üreten ve Akkoza ile Akbatı üzere markaları kente kazandıran Garanti Koza’nın 6’sı nazik tevessül etmek üzere 60-70 hissedarı bulunuyordu.

Bulgaristan’üstelik da konut, AVM ve otel projelerini bulunan şirketin Türkiye’de hayata geçirdiği kâh projelerde vatandaşlar tapularını alamadığı için kıygın olmuştu.

Mal sahiplerinin birçoğu dairelerini ve tapuyu teyit aldıktan sonraları satmak üzere girişimde bulununca ipotek sürpriziyle karşılaşmıştı.

Borçları olmadığı halde, tapularının üstünde ipotek olduğunu öğrenen bölük sahipleri, soluğu Garanti Koza’nın yönetiminde almış. Firmanın aldığı ticari krediyi ödeyemediği için aynı bankanın evlere tutu koyduğunu öğrenmişlerdi.

Share: