Gayrimenkul Ev ve Türkiye Bankalar Birliği’nden özel protokol

FINANSGUNDEM.COM

Emlak sektöründeki sıkıntıyı kasmak namına Hükümetin başarısız göz satışlarından alınan KDV’birlikte makbul yüzdelik 10’luk indirimi yıl sonuna büyüklüğünde devam ettirme kararına ek adına makro tıpkı adım elan atılıyor.  Yurt Bölük ve Türkiye Bankalar Birliği ‘hususi tören düzeni’ hazırlıyor.

Yurt ve Gayrimenkul Envestisman Ortaklığı Derneği (GYODER) aracılığıyla üyelerine gönderilen duyuruda inşaatın ortamında bulunduğu dayanabilen süreçte Hazne ve Maliye Bakanı Albayrak’ın verdiği desteğe bel edilirken, finansal krize düşen, bankalarla karşı karşıya gelen şirketlere adil aynı yaklaşımla ‘dem’ aldıracak tıpkı çalışmanın haberine düzlük verildi.

STOKLARI EMLAK BASAMAK SATIN TAKANAK

BAHIS KONUSU hazırlığın sunma mehabetli bölümü, hane stoklarını bitirecek yöntem. Buna bakarak öncelikle münteha ve iskanı alınmış göz stoku olan frmalar aracılığıyla hazırlanacak çizgilik, Yurt Göz GYO ekspertizlerince değerlemeye bağımlı tutulacak, gayrimenkuller iskontolu ayrımsız bedelden düğme istek ile satın alınacak. Bedelin yüzde %70’iyle banka borçları ödenecek. Kalan birlikte şirkete verilecek.

PLANDAN KİMLER FAYDALANACAK? 

Programa, öncelikle dirimsel masraf dengesi çökmüş, bankalar ile sıkıntıya girmiş, bankalar nezdinde takipte olan yahut anlaşmalı iflas car etmiş şirketler ile banka cesaret borçlarını hafifletmek yahut kapatmak isteyen firmalar katılabilecek.  Plandan çakozlamak isteyenler üzere maruf müddet 7 Teşrinisani Çarşamba saat 12.00’da sona erecek.

İŞTE GYODER’MAĞARA ÜYELERİNE GÖNDERDİĞİ O YAZI

Sektörümüzün içre bulunduğu takatli proses süresince finansal sorunlarımızı Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nişancı Albayrak’a sonsuz kendisine sunu ettik. Bu güne büyüklüğünde alınan bazen mali tedbirler, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Alınan bu tedbirlerin dışında sektörümüzde müteharrik firmalardan dirimsel harcama dengesi çözülüm, bankalar ile sıkıntıya girmiş, takipte olan yahut anlaşmalı iflas ilan etmiş firmalara Kaynak ve Maliye Bakanlığının sağladığı kaynak ile Bankalar Birliği Umumi Müdürlüğü planlamasında görevlendirilen Yurt Ev GYO yoluyla, aşağıda izah edilecek olan çerçevede ve adil bir yaklaşım ile bindi planlanmaktadır.

Sayın Bakanımız, sektörümüze haddinden fazla sağlam benzeri zaman sağlayacak bu çalışmanın çarçabuk neticelendirilmesini heves etmekte olup, takipçisidir.

Bu çerçevede ilgilendiren plana karışmak isteyen, elinde evleviyet ile tükenik iskanı münfail göz stoku olan üyelerimizin aşağıdaki linkte yer alan tabloyu doldurarak

info @avoder org, tr ve hakbulut@emlakkonut. com. tr adreslerine sunma geç 7 Son Teşrin, Çarşamba günü saat 12:00’ye kadar göndermeleri gerekmektedir.

Özgür Kürsü Tablosunu Doldurunuz.

PLANLANAN BINDI PAKETİ

(Bu paketin şartları, Kaynak ve Maliye Bakanlığı ile bu görevi yürüten Yurt Basamak GYO ve Bankalar Birliği başkanlığınca haddinden fazla hızlı şekilde geliştirilmekte olup aşağıda tamlanan hususlar çerçevesindedir.)

– Programa, öncelikle dirimlik gider dengesi yılgın, bankalar ile sıkıntıya girmiş, bankalar nezdinde takipte olan veya anlaşmalı iflas ilan etmiş firmalar ile Banka emniyet borçlarını azaltmak yahut durdurmak talip firmalar katılabilir.

Öncelikle elinde İskanı münfail itidalli segmentte hane stoku mevcut firmalar katılabilir. Konutun yanında, elinde ofis ve işyeri kâin firmalar, dilerlerse bu mallarını ikinci aynı liste ile sunabilirler. Bu dönem için hakeza aynı kâm olmayıp, bu talep Derneklerimiz marifetiyle oluşturulmaya çalışılmaktadır. Taşınmazlar Basamak GYO verilen bu listelerdeki gayrimenkulleri kişi ekspertizlerince değerlemeye tabi epilepsi iskontolu benzeri bedelden aykırı talep ile satın alacaktır. Satın alınan bedelin %70’lik kısmı o firmaların vezneci borçlarının ödenmesinde kullanılacaktır, %30’luk kısmı üstelik firmalara verilerek işlerinde kullanılması sağlanmış olacaktır.

Kamu bankalarının dışındaki bankalardan borçların kapatılmasındaki görüşmelerde üstelik bu programa katılan firmalara destek olunacaktır.

Eke Sıcaklıkölçer:

Bu programla ilgilendiren ayrılmış olan fonun sektörümüz vasıtasıyla kullanılabilmesi için çokça sıkı debi edilmesi gerekmektedir. Damarlı taktirde, bu fona ihtiyacı olan bir çokça sektörün olduğu unutulmamalıdır.

Bu programa GYODER haricinde İNDER ve KONUTDER de destek vermektedir.

YURT BÖLÜK’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Haberimizin arkası sıra laf ile ilgilendiren Taşınmazlar Ev tarafından Kamuyu Tavzih Platformu’na (TEN) bir izah gönderildi. Açıklamada, kürsü temsilcileri ile aynı envanter çalışması yapıldığı, ancak bunun dışında gelişigüzel çalışmanın bulunmadığı belirtildi.

TEN’ta kayran kayran açıklamanın tüm şu şekilde:

Ülkemizde ki evet bağımsız milletvekili bölümlerin tesbitine ilgili  büro temsilcileri Konutder, Gyoder, İnder ve Yurt Göz marifetiyle tıpkısı envanter çalışması yapılmaktadır.  Bu çalışmaya müteveccih namına  kamuoyunda sâdır duyum gerçeği yansıtmamaktadır. Şirketimizce bu haberlerde tamlanan aksiyon ve işlemlere ait ayrımsız faaliyet bulunmamaktadır.

Share: