Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta 29 Ekim resepsiyonu düzenlendi

Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı zımnında kabul resmi, Şanlıurfa’da ise fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gaziantep’te bire bir otelde planlı resepsiyonda Ilbay Davut Gül, dostane ettiği davetlilerin bayramlarını kutladı.

Cumhuriyet Bayramı kutlaması üzere hazırlanan çörek, protokoldekiler marifetiyle kesildi.

Resepsiyona, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tugay Hacı Yüce Osma, İl Jandarma Komutanı Sancak Hidayet Arıkan, İl Itimat Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, alım müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Malatya

Malatya Valiliğince benzeri otelde düzenlenen kabul töreni saz dinletisiyle başladı.

Vali Hulusi Delicesine, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 99. sene dönümünü bilcümle beraber kutladıklarını söyledi.

Dün gece düzenlenen fener alayının çok hararetli geçtiğini anımsatan Şahin, vatandaşların kutlamaları istekle izlediğini dile getirdi.

Cumhuriyetin kazanımlarıyla alım duyduklarını, ne kadar zinde ululuk olduklarını bir nöbet henüz gördüklerini aktaran Şahin, “Biz ayakta kıpırdak ve kart tutmak zorundayız.” diye konuştu.

Resepsiyona Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, 2. Cıvıl Cıvıl Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Güllabi Komutanı Güllabi Kıdemli Miralay Ercan Değerli, İl Itimat Müdürü Ercan Dağdeviren, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, gurur müdürleri, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince tıpkı otelde planlı resepsiyonda, Vali Ömer Faruk Ateşli, davetlilerin 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

Resepsiyona Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Sakıncasız Terzioğlu, İl Güven Müdürü Sıhhatli Cebeloğlu, İl Kurnaz Komutanı Mümessil Miralay Tolga Yağan, kurum müdürleri, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan iştirak etti.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da ise 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı yürüyüşü düzenlendi.

Şanlıurfa Valiliğince organize edilen aktiflik çerçevesinde Ali Şelli Parkı’nda benzeri araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve yanarca ile Rabia Meydanı’na büyüklüğünde yürüdü.

Mehter takımının haremlik ettiği yürüyüşte, katılımcılar nazik Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı.

Vali Salih Ayhan, yaptığı konuşmada, yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

Etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, amme kurumlarının yöneticileri, siyasal parti temsilcileri ile çokça sayıda yurttaş katıldı.

Share: