Gediz Kaymakamlığı’ndan depremzedelere 4 tır insancasına arkalama malzemesi

Kütahya’nın Gediz ilçesinden hareket bölgesine kaza yoluyla 4 tır insani müzaheret malzemesi ile gelişigüzel 2 kamyon odun, 2 adet cenaze taşıt, 79 taharri istirdat ekibi, 16 skor hisse senedi makinesi gönderildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ilde nazik yıkıma bozukluk olan 2 şişman depremin peşi sıra Gediz’den, iş makinesinden değişik yardım malzemelerine kadar insani yardımlar sarsıntı bölgesine ulaştırılıyor. İlk günden bu yana karayoluyla arkalama malzemesi gönderen Gediz Kaymakamlığı 4 tır insanca arkalama malzemesini sarsıntı bölgesine ulaştırdı.

Gediz Kaymakamlığı koordinesinde Mehmetçik Ortaokulu spor salonunda toplanan battaniye, akak – yorgan, tıbbi gereç, azık, akarsu, hijyen malzemeleri, ısıtıcı, kışlık ruba kabilinden yardım malzemeleri Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yoluyla paketlenirken, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunu metin ve çabuk şekilde ulaştırılabilmesi üzere tırlara yüklenerek zelzele bölgesine gönderildi.

Gediz Kaymakamlığı eliyle depremin evvel gününde bugüne kadar 4 yardım tırı, 2 kamyon odun, 2 cenaze uzlaştırıcı, 79 personel, 7 adet kamyonet, 1 adet akarsu itmam ara bulucu, 4 sayı treyler, 1 adet kazıcı yükleyici, 2 skor ekskavatör depremden etkilenen Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana ve Malatya illerine irsal edildi.

Kahramanmaraş’ta düz gelen depremin acısını yüreğimizde hissediyoruz diyerek mütekellim Ilçebay Hakan Parafin, “Gediz Halkı nazik bire bir duyarlılık göstererek, depremzedelere yüklenmek adına daima çalışarak arkalama topladılar. Takdire kadir benzeri gayretle bugüne kadar ortamında çıkarmak, gıda, battaniye ve buna eş ihtiyaçlar bulunan 4 tır gereç gönderdik. Ayrıca 2 kamyon dolusu yakacak odunla bu arada iş makinelerimizi gönderdik. Gediz halkına gösterdiği duyarlılık amacıyla teşekkürname ediyorum” dedi. – KÜTAHYA

Share: