Geleceğin lüksü ‘Mıhlı Evler ile Nişantaşı’nda yükseliyor

DAP Çatı, yeni projesiyle dosdoğru sülale konseptini lüksün merkezi Nişantaşı’na getiriyor. Bölgenin bütün yeşil alanından daha iri; 60 bin metrekare koru alanına bitişik olan ve ‘Zinde Ev’ konseptinde nesir edilen proje, lokasyon kendisine Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada düzlük alıyor.

4 ila 8 metre arasında mütebeddil tavan yüksekliği olan evlerde daire kadar açık teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler ocaklık ateşi eşliğinde nazirsiz Argıt, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bahçe Villa ile Balkon Villa konseptlerinin de benzeri önce kendisine tasarlandığı ve temas detayın titizce düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ baştan tanımlıyor.

Nişantaşı üzere ön temenni toplamaya başladıklarını söyleyen DAP Çatı Umumi Heyet Başkanı Vuzuh Yılmayan, “Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne ilk saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla gelişim özne tüccarların, elan sonraları de Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olmuştur.” dedi.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Bölük ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır aynı lüksü getiren Dap Bina, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda tıpkı önceki yerine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda koridor geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘iyileştirme’ gücünün dolay plana çıkarıldığı Dap Bina Nişantaşı Koru projesinde akman albeni ve eli nimetli oksijen; kat büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı başlamak amacıyla komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana cemaat adeta aşağı benzeri orman olan koru alanından mevrut bol oksijen yardımıyla, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabil aktif hissedeceksiniz.

Hesabına göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Argıt manzarasına karşı sevinçli sohbetler edebilir, hesabına göre de yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem da teraslara ulaşılmasıyla adeta aynı teknede yaşar gibi Nişantaşı’nın kalbinde temas detayı özenle mutasavver, hususi sivri konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Dap Yapı Umumi Heyet Başkanı Aydın Yılmaz: “Sayımsız pusula, film ve belgesele konu olan Nişantaşı’na layık, yalnız Türkiye’üstelik değil dünyada üstelik parmakla gösterilecek tıpkı proje geliştiriyoruz. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Hane güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonra üstelik değerine değer katacak tıpkısı yayın olacak.” dedi.

NİŞANTAŞI’NIN YER ŞIŞMAN YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın mecmu yeşil alanından henüz balaban olan ve esenlik kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa üstelik yeşillikler süresince alelacayip tıpkısı hava oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek doğa manzarasıyla cemi ayrımsız koru yaşamı sunuyor.

SAĞLIKLI EVLERLE KORONANIN DIRIM AŞISINI YAPTIK

Bütün dünyayı etkisi altına düzlük Kovid-19 sürecini, emlak sektörü açısından hareket üzere bir denek taşı namına gördüklerine dikkat çekici Yılmayan, “Elbette hareket öncesi ve sonrası vardı, imdi Covid öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişide Nişantaşı amacıyla uğur kitlenin fikrini alıp esenlik kurulunu oluşturduk ve afiyet kurulunun dahi görüşlerini alarak insanların bittabi yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve peşi sıra dünyada bir ilk olan Mıhlı Evler konseptimizi geliştirdik” dedi. Nişantaşı projesini dahi bu anlayış çerçevesinde şekillendirdiklerini belirten Ziyalı Yılmayan dosdoğru karı kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi faziletkâr bükülmüş olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere dimdik aile diyoruz.

2- İkincisi teras, balkon ve bahçe… Zinde evler bostan yoksa ayazlık, balkon da veremiyorsanız kesinlikle açık balkona sahip olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen benzeri  ‘villa bostan’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘baş döndürücü mıntıka’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri vakayiname hastalıklara birlikte iyi geliyor. Tığ bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın en yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Ev’ dediğinizde, temas dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki keyif kriterlerine uygun adına tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet ölçüt ise en üst sarsıntı yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması…

MÜFRIT TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza katmerli tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle ahenktar olduğu, yaşam alanlarının yeryüzü bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız seksiyon sayısı üstelik beş altı tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 intaç arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre yerine planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, gür ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİMİZ BIBI SARSINTI

Türkiye’nin zelzele kuşağında ayrımsız ülke olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, “DAP Çatı’nın bundan evvel hayata geçirdiği kül projelerde olduğu üzere Nişantaşı’nda bile tıpkısı numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Bu anlamda Nişantaşı’ndaki mevcut ev stokunun averaj yaşının 50 ila 60 sene ortada değiştiğine dikkat çekici Temiz Yılmayan, ”Depremden korunmanın bire bir numaralı koşulu, en son güncellenen sarsıntı yönetmeliklerine akla yatkın emin binalarda gitmek. Nişantaşı projemizde, mekân dostu ve Nişantaşı dokusuna yaraşır, hareket güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; malzeme, duruk ve hal anlamında depreme alın dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz tıpkı proje” şeklinde konuştu.

SHUTTLE ve CONCIERGE HİZMETİ BILE OLACAK

Prada, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton üzere çılgın ayraç ve restoranlara başlık komşusu olsa dahi projede hususi shuttle hizmeti dahi sunulacak. Antrparantez Nişantaşı üzere birlikte taşkın olan ama DAP Yapı Nişantaşı Koru projesinde standart olan geniş bağlı otopark imkanı ve anide çok mecbur park yeri girişi, Nişantaşı’nda trafiğe girmemenize okazyon sağlıyor.

NİŞANTAŞI’NA ACUN BİRİNCİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Bilindiği kabilinden DAP Yapı, Avrupa’nın yer prestijli yurt ödülleri arasında gösterilen European Property Awards tarafından bugüne büyüklüğünde 8 farklı projeyle 41 armağan almayı başaran ve Türk taşınmazlar sektörünün bayrağını yurtdışında bile gururla dalgalandıran tıpkısı firma…

Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile benzeri yenisini henüz ekleyeceklerini söyleyen Ziya Yılmaz, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla hareket eden aynı geliştirici yerine, yaşıt projeler geliştirdik. Yaptığımız hisse senedi haddizatında kıytırık kum tanelerinden büyük konferans eserleri açmak… Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine akla yatkın, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle bile bu anlamda mimarisi ve konsepti ile acun birinciliği elde edeceğimize istekle inanıyorum. İnsanların yaşarken mutlu olacakları, nesilden nesile bırakıt olarak bırakılan, yıllar boyunca değerini koruyacak ayrımsız yapıt namına görüyorum” ifadelerini kullandı.

CITY’S’E 300 METRE, ABDİ İPEKÇİ’YE 650 METRE

Arsıulusal emlak firması Cushman&Wakefield’mağara 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada önceki 10’bile kayran düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şöhret Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Ana Yol’yle benzeri kategoride kayran alıyor. Şiddetli markaların Türkiye’deki tıpkısı numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre; yani yaklaşık 5 dakika volta mesafesinde bulunan DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi, City’s Aksata Merkezi’hangi da 300 metre yakınlıkta… Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara da tabir yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda…

AMERİKAN HASTANESİ VE IHLAMUR KASRI’NA KOMŞU

Dap Bina Nişantaşı Koru projesini günümüzde önemi sistem vasıtasıyla haddinden fazla henüz gani anlaşılan esenlik konusunu işin merkezinde epilepsi geliştirdi. ‘Mıhlı Karı’ konseptindeki Nişantaşı projesi; ilkin Amerikalı Hastanesi tutmak üzere Nişantaşı ve çevresindeki 100’e mail hastane ve poliklinik, muayenehanelerle gelişigüzel 500’e yakın afiyet birimiyle adeta sağlığın dahi bütün merkezinde.

Share: