Generali Sigorta’birlikte çetin savaşları

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Generali’nin ikinci genişlik iri yatırımcısı, inşaat kralı Francesco Gaetano Caltagirone ve üçüncü yer nazik yatırımcısı olan milyarder Leonardo Del Vecchio, CEO Philippe Donnet’in baştan atanmasına kayran okuyarak kişi adayını öne sürmeyi planlıyor.

İki işadamının karşısında ise arz büyük bir tane hissedarı olan İtalyan yatırım bankası Mediobanca bulunuyor.

İtalyan hisse senedi dünyasının ağdalanmış yapısı içerisinde bu güç mücadelelisinin bir zamanlar İtalya’nın merkezinde düzlük alan Milano Ticaret Bankası’nı da etkisi altına alması bekleniyor.

Global gözlük devi Luxottica’nın kurucusu Del Vecchio, benzeri zamanda Caltagirone’nin bile behre sahibi olduğu Mediobanca’nın esas hissedarı. Buna rağmen Mediobanca kedi atadığı yönetimin arkasında duruyor ve değişmek istemiyor.

Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre, Generali savaşındaki iki canip, Nisan ayı sonunda yüz yüze gelecek ve yıpranmamış dümen belirlenecek.

Caltagirone Perşembe haset yaptığı açıklamada, Generali’nin yönetim kurulu amacıyla hem genel müdür hem üstelik komutan adaylarını içerecek bire bir aday listesi sunacağını belirtti.

Caltagirone’nin önümüzdeki günlerde adaylarının isimlerini açıklaması bekleniyor. Konuya mümasil aynı ana, çarkıt Goldman Sachs çalışanı Claudio Costamagna’nın Caltagirone’nin listesindeki başkan rolüne namzet olabileceğini söyledi.Mevcut Borsa Italiana Başkanı Andrea Sironi’yi bile adaylar arasında gösteriliyor.

Milyarderlerin ‘Generali Sigorta’ savaşı

 

Generali AXA’nın Malezya birimlerini satın alacak

 

Generali 2021’de 100 milyonluk harcama kesintisi hedefliyor

 

Share: