GSK’de arka düzey atamalar

GSK Türkiye, çalışanlarının şirketin bölgesel ve küresel pozisyonlarında düz almasını destekliyor.

GSK Türkiye Dümen Ekibi’nden Bölge Yönetimi’hangi 2 yılda 6 atama gerçekleştiren GSK’bile, Gelişmekte Olan Biçim Ülkeler Bölgesi’hangi Türkiye’den benzeri nasıp daha gerçekleşti.

Gelişmekte Olan Biçim Ülkeler İletişim, Resmi İlişkiler & Pazara Ulaşım Direktörlüğü görevine Işıl Berker Kayhan getirildi.

Işıl Berker Kayhan Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 1997- 2002 yılları arasında bir üniversitenin Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda Asistan kendisine çalıştı.

2003-2012 yılları ortada Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanlarında değişik görevler üstlendi.

2012 yılında GSK Türkiye’ye Onay Müdürü yerine katılan Kayhan, 2018 yılından bu yana GSK Türkiye Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Işıl Berker Kayhan yıpranmamış görevine 1 Mart 2020’birlikte başlayacak.

Mustafa Pala GSK Türkiye Dümen Ekibi’hangi atandı

Liderlerinin gelişimine önem veren GSK Türkiye’da, Mustafa Yaygı GSK Türkiye İletişim, Resmi İlişkiler & Pazara Erişim Direktörlüğü görevine atandı.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Mustafa Pala, 2011 yılında Pompeu Fabra Üniversitesi’nde Keyif Ekonomisi ve Farmakoekonomi Master Programı’nı tamamladı.

İlaç sektöründeki kariyerine 2008 yılında başlayan Mustafa Pala, ayrımlı firmalarda esenlik ekonomisi, pazara ulaşım ve kurumsal ilişkiler alanlarında balaban görevler üstlendi.

Yaygı, sonuç yerine Allergan’üstelik üstlendiği Orta Doğu ve Afrika Bölgesi ve Türkiye’den sorumlu Pazara Muvasala ve Kurumsal İlişkiler Executive Direktörlüğü görevinden bilahare, 2018 yılında GSK ailesine katıldı.

2018 yılında bu yana GSK’birlikte Gelişmekte Olan Merkez Ülkeler Bölgesi’nin İletişim, Resmi İlişkileri ve Pazara Ulaşım Direktörü adına fariza eden Mustafa Pala, bakir görevine 1 Mart 2020’birlikte başlayacak.

Share: