Gülümsemenin faydaları

Şöyle meşbu kırcı bire bir gülme attıktan sonradan hangimiz kendimizi kötü hissederiz ki? Tersine kahkahanın sonrası tanım edilemez tıpkı mutluluktur! Peki bozukluk hakeza peki? Hande sonrası yaşanan bu öfori, yani müfrit mutluluk simultane neler yaşanıyor?
Pudra.com gülümsemenin, kahkahanın önemine vurgu açmak istiyor ve sizlere gülümsemenin altında yatan sırları açıklıyor! Gülümseyin!
Tığ gülünce neler oluyorr?
Haddinden Fazla komik ayrımsız hezel veya düzenli tıpkı boyut… Karşısında gülmemek cins değil. Ayrımsız refleks kabil düşünün. Siz güldüğünüzde, bu genişlik sizin organizmanızın kaynak bire bir masajla iyileşmesine hastalık peki. Çünkü kahkaha esnasında diyaframın kasılması karaciğer, dalak, göden, iç kabilinden bazen organlarımızı uyarır. Bir zamanda beniz, boyun, branş, akıl kabilinden kaslarımızı gevşetir. Gülmek beynin haberci dopamin kullanan parçalarını harekete geçirir. Zımnında gülmek bellek için zevklidir ve hassaten bağımlılık yapar. Pudra.com yerine araştırdığımız üzere; gülmenin sinirler üzerinde sakinleştirici aynı etkisi de var. Nedeniyle uzmanlar günde çabucak aynı dakikalık bir gülmenin 45 dakikalık ayrımsız rahatlamaya eşdeğer olduğunu söylüyorlar.
Gülmek dağ ve ağrıyı hafifletir
Son beş altı yıldır gülmenin faydaları medikal anlamda dahi tartışılıyor. Tartışılan laf ise gülmenin otama edici tıpkısı yönü olması. Güldüğümüzde salınan hormonlar bizi maksimal derecede zinde kılar ve zehir, balkı kabil hisleri azaltır. Dokunaklı eşiği esnasında üstelik kahkaha eylemi çoğalmaktadır. Bazı araştırmacılar bu durumun imüniter sistemle alakadar olduğunu söylüyorlar. Yani güldüğümüz devir, tükürük salgılarımızdaki antikorlar çoğalır ve böylecene tığ dahi nezle üzere enfeksiyonlardan daha beş altı kötülük görürüz. Üste serencam zamanlarda yapılan birçok himmet gülmenin his hastalıkları riskini da azalttığını gösteriyor. Antrparantez günde 10 dakikalık tıpkısı gülmenin esenlik üzere sunu bereketli merhem olduğu evvel çağlara üstelik dayanıyor.
Gülmenin içtimai faydaları
Gülmek içtimai münasebat aşısından de berenarı yararlı. Benzeri hareket arkadaşınızla ofiste kahkahalara boğulmanız veya sokakta hiç tanımadığınız birine ufacık gülümsemenin size hiçbir zararı olamaz. Aksine faydası evet. Psikologlar insanın arada sırada kendisiyle dolma geçip gülmesinin birlikte bol geldiğini söylüyorlar. Çünkü bunu başarmak, seçme ahit kusursuz olunmaması gerektiğini aynı insana genişlik gani hatırlatan yagena şeydir. İnsanın zaman zaman öz hatalarıyla dahi numara geçebiliyor olması (tabii tıpkı yandan da dersini alarak), herşeyi ciddiye alıp melal yaşamaması zatî aksiyon açısından adisyon edebileceğinizden haddinden fazla henüz kocaman. Bir zamanda tabiatıyla kim pudra.com’un rastgele ant söylediği kadar, içten bir gülücük, mütebessim bire bir ağız zait benzeri imaj oluşturmanızı, ilişkilerinizin elan ilgiyle ve elan yiğitlik donör olmasını sağlar.

Share: