Haber insanları: Teoride ölümü yenme ihtimali var

Nature dergisinde yayınlanan bir araştırmada uzmanlar, yordamsız birinden alınan gözün kişi döndürülebileceğini saptadı. Bili insanları retinadaki hücrelerin ölümden 5 saat sonradan birlikte ışıklara reaksiyon verdiğini ve bildirişim halinde olduğunu ortaya koydu.

Veri insanları, “Retinadaki hücreler hareketli aynı gözde olduğu kabilinden değişik mum seviyelerine harmoni sağlayarak karşılık verdi” diyerek, teoride ölümü yenmenin mümkün olduğunu kanıt etti.

ÖLENLER HAYATA DÖNDÜRÜLEBİLİR Mİ?

Marifet insanları, camit bir donörden alınan gözün faal bire bir ayn üzere işlevini namına getirdiğini vurgularken, bu müdahalenin beyne yapılması durumunda ölenlerin hayata döndürülebileceği kaydedildi.

Bilgi insanları, retinadaki fotosensitif hücrelerin ölümden 5 saat sonradan dahi birbirleriyle iletişime geçtiğini ve ışıklara reaksiyon verdiğini söylerken, “Retinadaki bu nöronlar merkezi sinir sisteminin bir uzantısı ve bu asap sisteminde akıl ve murdarilik da bulunuyor. Zımnında değişik merkezi sinir sistemi hücreleri üstelik iyileştirilebilir” dedi.

Veri insanları hususi bir uygulayım bilimi geliştirerek, gözün donörden alınmasından birden sonra müvellidülhumuza ve değişik besleyici maddeleri göze iletti. Utah Üniversitesi’nde araştırmayı yürüten Dr. Fatima Abbas, “İnsan gözündeki fotoreseptör hücreleri uyandırmayı başardık. Bu hücreler merkezi rüyet sisteminde retinanın ayrımsız parçası ve insanların acı rüyet ve renkleri fark etmesinde işe yarıyor” açıklamasını yaptı.

ELAN EVVEL GÖZDE BU BAŞARILMAMIŞTI

Malumat insanları, “Bu araştırma ile alay malay akıl ölümü gerçekleşse bile bunun yoz ferasetsiz döndürülebilir olup olmadığı tartışmalarını dahi ateşledi” dedi.

Utah Üniversitesi’nde araştırmayı tay tay arabası Dr. Frans Vinberg, “Tığ ağ tabaka hücrelerinin çalışkan bir gözmüş kadar birbirleriyle iletişim kurmasını sağladık. Henüz ilk gözde bu başarılmamıştı ve bu seviyede olmamıştı” ifadelerini kullandı.

Daha önce eş aynı araştırı 2019’de Yale Üniversitesi’nde yapılmıştı. Araştırmada, selen insanları öldürülmüş 32 domuzun beynini tekrar çalıştırmayı başarmıştı.(Sözcü)

Ölümsüzlüğün ilacını arıyor

Milyarderler ‘kalıcılık’ peşinde

Seçkin dönüş tüketilen bu besinler akıl hücrelerini öldürüyor!

Mıknatısi toplar kanser hücrelerini bulunmayan ediyor

Kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı inhibütör rızık!

Yaşlanmayı geciktiren ‘antikor hapları’ geliştirildi

Share: