Hazinedeki gayrimenkul ihaleyle satışta

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Hazineye ilgilendiren taşınmazların özelleştirilmesi kapsamında 13 ilde kâin kestirmece 383 dönümlük 44 emlak ve bire bir hareket hanını satışa çıkardı. ÖİB’den edinilen bilgiye bakarak, bahis konusu taşınmazlara ilişkin ihale ilanları yayımlandı. 34 münakasa ile 13 ilde mevcut kısaca 383 dönümlük 44 taşınmaz ve 6 eğik tıpkısı hisse senedi hanı zemin katı aut satışa sunulacak. Yurt üzere son teşrin ve açıklık aylarında tekâlif alınacak.

Satışa çıkarılan yurt daha çok Ankara’da yer alırken, Yenimahalle ilçesi Susuz Mahallesi’nde 9, Yuva Mahallesi’nde 1, Gölbaşı İncek Mahallesi’nde de 1 taşınmaz bu kapsamda düzlük alıyor. Susuz ve İncek mahallelerindeki yurt 2 tekmil imarı ile özgür konut projeleri üzere yatırımcılara okazyon sunuyor. Yuva Mahallesi’nde saha düzlük gayrimenkul ise yeşil alanlara ve Atatürk Orman Çiftliği arazisine yandaki konumuyla kazanım sağlıyor.

Basamak alanı imarlı İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki 15,6 dönümlük ve Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki 44,7 dönümlük emlak özellikle kalkmak amacıyla Niğde, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi, Tokat’ın Turhal ilçesi ve Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki emlak dahi bu kapsamda satışa çıkarıldı. Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesindeki 3 gayrimenkul, baş döndürücü basamak projelerinin yükseldiği Maşuk yolu üstünde yer alırken, bu emlak amacıyla 22 Mabeyin’a kadar tekâlif alınacak.

KARADENİZ MANZARALI

Şile’bile saha alan 4 taşınmaz bile Karadeniz manzarası ve sahile yakınlığıyla dikkati çekiyor. Üçü basamak, biri otel imarlı bu taşınmazlar amacıyla serencam öneri ita tarihi 10 ve 24 Mesafe namına belirlendi. Ordu’nun Ünye ilçesinde Belediye Caddesi üzerindeki 32 hareket yeri ve 1 dernekevi oluşmak üzere mecmu 33 özgür bölüme eş emlak için de bire bir bilcümle halinde teklif alınacak. Bu emlak üzere öneri ita süresi 23 Antrakt’ta sona eriyor.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki turizm tesis alanı imarlı gayrimenkul amacıyla 7 Mesafe, Manavgat-Sorgun’daki ev imarlı yurt amacıyla ise 25 Antrakt’a büyüklüğünde teklif verme imkanı bulunuyor. Gayrimenkul, sahile ayrımsız kilometre mesafede vadi alıyor. Ticaret alanı imarlı İzmir’in Eğlek, Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa, Balıkesir’in Ayvalık ve Malatya’nın Yeşilyurt ilçelerindeki gayrimenkul de antrakt ayında yatırımcılarını bekliyor.

Share: