Hazine’ye 1.2 bilyon TL soy aktaracak proje

Artırım Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, “Minimal 2,7 bilyon teklik hasılat beklediğimiz Ataşehir Çağdaş projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonraları Kaynak’ye kestirmece 1,2 bilyon lira bire bir gerçek aktarmış olacağız.” ifadesini kullandı.

TMSF güvencesiyle İstanbul Ataşehir’de mensur edilen emlak projesi “Ataşehir Çağdaş”in tanıtımı TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın katıldığı basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

“Şehrin Eskimemiş Mihrak Noktası: Ataşehir Gündeş” sloganıyla hayata geçirilen, 979 ev ve 44 ticari üniteden oluşan projenin ayrımlı ofis seçenekleri, metrekaresi sayı farkı 15 bin liradan, 0,99 faiz oranı, 120 ayak tabanı varan mehil imkanı ve lansmana hususi yüzdelik 10 indirimle satışa sunuldu.

Ataşehir Çağdaş Bey Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıda mütekellim Gülal, “Asgari 2,7 bilyon lira beklediğimiz Ataşehir Modern projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonradan Hazine’ye kısaca 1,2 milyar liralık ayrımsız temel aktarmış olacağız.” dedi.

Gülal, projeyle birlikte TMSF’nin tafsilatlı yıllardır takip ettiği tıpkı dosyanın bulutlu olacağını belirtti. 

Ataşehir Çağdaş projesi ile TMSF güvencesini, tevdiat sigortacılığının birlikte yuva sahibi atılmak talip vatandaşlarımızla buluşturuyor; bire bir zamanda de devletimizin kasasına mehabetli tıpkısı hamur aktarıyoruz. Ataşehir Gündeş projesinin başarıya ulaşmasıyla birlikte, Balkaner Grubu’na yönelik matlup tahsil süreci sona erecek ve TMSF’nin teferruatlı yıllardır strateji ettiği ayrımsız dosya bulutlu olacaktır.

Küresel salgının etkisinin bitmeme ettiği aynı süreçte ortaya koydukları projeyle, vatandaşları TMSF güvencesiyle buluştururken, Türk ekonomisinin gücünü dahi göstermeyi dilek ettiklerini ifade eden Gülal, “Edinim değeri 435 milyon lira olan toprak üzerinde mensur ettiğimiz ve minimal 2,7 milyar liralık gelir beklediğimiz Ataşehir Çağdaş projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonraları Hazne’ye kısaca 1,2 bilyon teklik tıpkı cins aktarmış olacağız. Kestirmece 280 kişinin pandemi tedbirlerine riayet ederek istihdam edildiği projemizi TMSF’nin gücü ve güvencesiyle, 29 Ilk Teşrin 2023’te teyit etmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesine bulundu. 

Şehrin Bakir Mihrak Noktası: Ataşehir Çağdaş

Ataşehir Gündeş, Küçük Asya Yakası’nın kullanılmamış merkezi ve İstanbul’u dünyanın kocaman para ve tecim merkezi haline getirecek Ataşehir’de düzlük alıyor. Sunma gani “Site İçinde Site” ödülüne erbap Ataşehir,  kentleşme ve yaşam kalitesi itibarıyla; kentsel enfrastrüktür, iletişim, ulaşım, yeşil düzlük,  hane gibi anne hizmetlerin sunulma düzeyinin, minimal standartların üstünde olması yönüyle sair bölgelerden ayrılıyor. Tahminî 425 bin nüfusu içre barından Ataşehir’in; gelişen yüzüne ve çağcıl ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi amaçlayan Ataşehir Gündeş, bu bölgedeki sonuç nazik bölük projesi niteliği taşıyor.

0,99 ürem oranı, lansmana hususi yüzde 10 tenzilat

Ataşehir Gündeş, prestijli aynı proje kendisine, konut alıcılarının yaşam ve yatırım beklentilerine hitap ediyor. Proje, konut alıcılarına metrekaresi 15 bin TL’den 0,99 Ürem oranı, 120 taban varan vade imkanı ve lansmana hususi yüzdelik 10 indirimle sunuluyor. Hatır itibarıyla ağırlıklı kendisine markalı göz projeleri, yetişek kurumları, parklar, afiyet ve spor merkezlerinin odak noktasında yer alması projeye pozitif ayar katıyor. Ayrıca E5 ve E6 otoban angajman yollarının kesiştiği noktada yer almasından kontekst de temel arterlere basit ve hızlı muvasala sağlanıyor.

“‘Arya’, ‘Beste’ ve ‘Opera’ farklı hayat tarzlarının ritmini çağrıştırıyor”

Ataşehir Çağdaş, günümüzün ihtiyacı olan kayırıcı odaklı benzeri hayat modeli sunuyor. Proje ile farklı hayat taleplerine uygun, gündeş analizör üretebilmek yerine; toplamda 34 bin 145 metrekare olan parselde, 3 ayrı muhtelit konut bloku ile alıcılara dalgalı sunuluyor. Seçkin blok zat içerisinde değişik yaş ve hayat gruplarından kullanıcılara hususi ve özgün dirim alanları sağlıyor. Bloklar, bu ayrımlı hayat tarzlarının uzlaşma ve ritmini çağrıştıran “Arya”, “Beste” ve “Opera” isimlerini taşıyor.

979’u göz, 44’ü ticari ünite, mecmu 1023 fasıl

Ataşehir Çağcıl, yeşil ve toplumsal alanları, konforlu daireleri ile sakinlerine, standartların üstünde bir yaşam anlayışı getiriyor. Toplanmış 238 bin 752 metrekarede nesir edilerek 3 blokta yükselen Ataşehir Modern projesi (167 bin 208 metrekarelik satılabilir alanı ile),  979’u ev, 44’ü ticari kayran görünmek amacıyla bütün 1023 hür bölümden oluşuyor. Bilcümle ihtiyaçlarını özlük karşılamayı hedefleyen ve toplanmış 10 bin 392 metrekare yeşil alana erbap projede; kategorik ve ilişkin havuzlar, fitness merkezi, sauna, basket sahası, kaykay ve velespit pistleri, bala baziçe alanları ve daha bir nice sosyal teçhizat alanı bulunuyor.

307 metrekareye vasıl büyüklükte ayrımlı tipte daireler

Depreme dayanabilen, enerji eli nimetli ve yangına karşı güvenli projede; 32 metrekareden 307 metrekareye vasıl büyüklükte 347 sayı 1+1, 265 sayı 2+1, 261 nüsha 3+1, 74 adet 4+1 ve 32 nüsha 5+1 daire bulunuyor. 7 bin 858 metrekare kadar toplumsal tesise ehil Ataşehir Çağdaş’da 1514 nüsha araçlık otopark düz alıyor. Değme bloktaki tutkun otoparkta elektrikli otomobiller üzere şarj istasyonu olan projede konuk araçları için dahi peyda otopark bulunuyor.  Kamusal alanlarla bağlantılı podyum katların üzerinde yükselen kule katları, dördül formda mutasavver olmaları sayesinde; Adalar, İstanbul, Marmara Denizi, Aydos Ormanı manzarasına sel. Projede A ve B Blok 18’nci kattan itibaren; C Blok ise 22’nci kattan itibaren deniz manzarasına cemaat. Proje, çatı yükseklikleriyle çevredeki faziletli yapılarla uyumlu olduğu kadar, gereç kalitesiyle birlikte standartların konusunda çıkıyor.

Ticari birimlere çıkmaz kotundan ulaşım sağlanabiliyor

Konutlar atom çekirdeği ve kuma tasarruf koridorunun etrafında konumlanıyor. Buna karşın ticari birimlere benzer olduğunca çıkmaz kotundan direkt ulaşım sağlanıyor. Blokların asıl girişleri ve ticari birimlerin girişleri, blokların birbirlerine icra vekili yüzlerinde konumlandırıldı. Bu yaklaşımla, ayrımlı çatı adalarında bulunmalarına karşın bloklar beyninde kavramsal ve fiziki yerine, kent haricinde tıpkısı başka arayüz (insanın kentle ve sair insanlar ile ilişki kurabileceği gizil) oluşturuldu. Park Yeri ise zeminin altında, ilgili olduğu blok sakinlerine bakım edecek şekilde tasarlandı.

Ataşehir Modern Projesi’nde, 979 ev, 44 ticari vahit, 238 bin 752 metrekare, bütün bina inşaat alanı, 10 bin 392 metrekare yeşil düz, 7 bin 858 metrekare, toplumsal organizasyon, spor merkezi, 1514 otopark bulunuyor.

İnşaat sektöründe iflas dalgası

 

THK, 100 litre farkla ihale dışı kaldı

 

Turizmde Avrupa’dan Türkiye’ye er ayırtma talebi arttı

 

Share: