Hokeyci Sinem Sarp milli formayı 100’den fazla nöbet giydi

A Milli Kadın Hokey Takımı oyuncusu Sinem Yalman, bugüne kadar milli eşkal ile 100’ün üstünde pik bundan sonra.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Amasya Spor Salonu’nda kamp işleyen A Milli Karı Hokey Takımı oyuncularından 28 yaşındaki Sinem Yalçın, bu spora familya dostları milli hokeyci Gazel Büzük vasıtasıyla 10 yaşında başladı.

Zamanla muvaffakiyetli benzeri hokey sporcusu olan ve 2008 yılında ilk kez milli takıma seçilen Sinem, kayıtların bulunduğu 2015 yılından sonraları ise milli takımla 91 pik daha çok.

Aynı zamanda Ankara Keçiören Martir Enis Kırımlı Ortaokulu’nda beden terbiyesi öğretmeni olan Sinem, bugüne kadar 100’ün üzerinde milli formayı giydi.

Gaziantep Polisgücü’nde oynayan Sinem Dik, AA muhabirine, hokeye kardeşiyle “sosyal etkinlik olsun” diye niteleyerek başladıklarını, kardeşinin elan bilahare spordan koptuğunu ama kendisinde tutkuya dönüştüğünü söyledi.

Tıpkı zamanda beden eğitimi öğretmenliği yaptığını tamlayan Sinem, çocukların elinden tutup spora yönlendirmeyi, yaşamlarını değiştirmeye katkı sağlayabilmeyi amaçladığını anlattı.

“İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum pek haddinden fazla maçım vardır”

Hokeyin hayatını değiştirdiğini vurgulayan milli sportmen, şöyle devam etti:

“Evliyim. Sporun evliliğe, evliliğin spora münasebetsiz etkisi evet bile anne olmanın hiçbir engeli olmadığını düşünenlerdenim. Dünyanın metin haddinden fazla ülkesini gezip, başarı duygusunu yaşadık. Ailemizi bu şekilde gururlandırdığımız amacıyla mutluyum. Mukavim çok sporcunun hikayesi, eş ve erkek örnekleri kâin. Bu bağlamda sporun insanın hayatını değiştirdiğini, eğitime müspet katkısı olduğunu hatta hayatını değiştirdiğini düşünüyorum.”

Milli sporculuğun tarif edilemeyecek tıpkı his olduğuna işaret eden Sinem, “İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum güçlü haddinden fazla maçım vardır. Ego ülkemi, milli duygularımla oyun ediyorum. Hokeyin, alelhusus bayrağımızın benim üzere yeri çok manidar. Bire Bir cümbüş ve gururla ülkemizi oyun etmeye devam edeceğim.” dedi.

Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda de düdüklemek istediğini dile getiren Sinem, “100’den çok olmuştur sanıyorum, Balkanlar ile gelişigüzel zira çok mufassal yıllarımı verdim. Umarım hala formumu koruyup milli takımlara, ülkeme hayır olabilirim. Sanırım 100. yol milliliği geçtim. Gururluyum ülkemi 100 kez sahne ediyor olmaktan. Bu, federasyonumuzun, antrenörlerimizin ve sporcularımızın nazik başarısıdır.” diye niteleyerek konuştu.

Avrupa’nın bildirme iyi sekiz takımının dünyada de geçmiş sekiz sırada kayran aldığını belirten Sinem, “Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bizim amacıyla acun şampiyonası statüsünde. Dünyanın bildirme ferah oyuncularıyla mücadele edeceğiz. Nazik benzeri gurur.” dedi.Share: